BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • LinkedIn Kullanmanın Avantajları

LinkedIn Kullanmanın Avantajları

LinkedIn Kullanmanın Avantajları

2011 senesi sosyal ağların doruk noktasında yaşadığı bir dönem oldu. Özellikle Twitter bu dönemde adından fazlasıyla söz ettirdi ve altın çağını yasadı. Fotoğraf ağları, müzik ağları, bebeklere özel ağlar, kadın, erkek ve daha birçok başka alanda sosyal medya hayatımızın bir parçası haline geldi.

Bu dönüşümde iş ağı da nasibini aldı ve profesyonel iş hayatımızı online olarak tüm dünyaya yansıtabildiğimiz ‘LinkedIn’ tamamıyla hayatımıza girdi. Peki, LinkedIn kullanmak bize ne gibi faydalar sağlar? LinkedIn’i nasıl daha verimli kullanabiliriz?

LinkedIn’de profesyonel CV’nizi en detaylı şekilde oluşturabilirsiniz. Okullarınız, eski iş deneyimleriniz, projeleriniz, makaleleriniz, kariyer hedefiniz, yetenekleriniz gibi pek çok bölüm doldurabilirsiniz. Böylece bilgi karmaşası yaratmadan düzenli bir şekilde bilgileriniz ulaşılabilir hale getirebilirsiniz. Normal, düz bir CV’nin yanı sıra daha gerçekçi ve samimi bir şekilde bilgilerinizi paylaşırsınız.

İş arkadaşlarınızı ağınıza ekleyebilirsiniz. Referans istediğiniz arkadaşlarınız gerçek cümlelerle sizin hakkınızdaki fikirlerini yazabilirler. Normal bir CV’deki referans bölümüne göre çok daha gerçek ve samimi bir referans yöntemi kullanıyorsunuz. Böylece sizi takip eden bir yöneticiler hakkınızda pek çok gerçek bilgiye ulaşmış oluyor.

Sadece kendi sektörünüzün yanı sıra, farklı meslek gruplarındaki arkadaşlarınızı da ağınıza ekleyerek pek çok sektöre aynı anda ulaşmış oluyorsunuz. Belki de gerçek ortamda ofisten dışarı çıkmadan edinemeyeceğiniz bir çevre edinmiş oluyorsunuz. Bunun yanında her kafasına esen kişi sizi ekleyemiyor. Ya aynı okulda olmalısınız ya da aynı işyerinde çalışmış olmalısınız. LinkedIn’de diğer kişilerin sizi ağlarına ekleyebilmeleri için mutlaka sizinle ortak bir noktası bulunması gerekiyor. Böylece çok daha profesyonel ve gerçek bir ağ yaratmış oluyorsunuz.

İlgi alanlarınıza göre gruplara üye olabilirsiniz. Fakat üye olabileceğiniz grup sayısı 50. Bu nedenle seçimleriniz dikkatli yapmanız gerekiyor. Gruplar sayesinde ilgi alanlarınızla ilgili farklı bilgilere ve kişilere ulaşabilirsiniz.

Görüldüğü üzere LinkedIn iş hayatımızla ilgili bize birçok avantaj sağlayan bir profesyonel bir sosyal ağ. Kendinizi çok daha fazla geliştirmek ve kariyerinizi istediğiniz hedeflere taşıyabilmeniz için mutlaka LinkedIn’e dahil olmalısınız.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap