BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Kardeş Okulumuz Yeşilköy İlköğretim Okulu

Kardeş Okulumuz Yeşilköy İlköğretim Okulu

Kardeş Okulumuz Yeşilköy İlköğretim Okulu

Son yıllarda yapılan araştırmalar gösteriyor ki paylaşmak, toplumda güven ve işbirliği yaratıyor ve bu güven kişisel gelişime destek sağlıyor. Ne yazık ki kaynaklar eşit şekilde dağıtılamadığından hepimiz aynı şartlarda yaşayamıyoruz. Fakat, sahip olduğumuz kaynakları paylaştığımızda "eşitsizlik" azalıyor ve refah düzeyimizde de artış görülüyor. Alman Ekonomi Profesörü Friedel Bolle ve akademik ekibinin 2009 yılında 71 ülke ile gerçekleştirdiği araştırmaya göre zengin ve fakir arasındaki farkın en az olduğu ülkelerde mutluluk seviyesi çok daha yüksek.

Artık sadece "ben" üzerine yoğunlaşan para ekonomisi insanları mutlu etmiyor. Onun yerine tecrübelerini, sahip olduklarını ya da fikirlerini paylaşan ve deneyim elde eden insanlar çok daha mutlu olduğunu belirtiyor.

Pazarlama ve Satış Temsilcimiz Yudum Topçu'nun kardeşi Damla Topçu bir köy okulu olan Yeşilköy İlköğretim Okulu'nda öğretmenlik yapıyor. 3'ü anaokul öğrencisi olmak üzere hepsi birbirinden güzel toplam 38 öğrencisi bulunan okul, Trabzon'un yemyeşil köylerinden biri olan Beşikdüzü, Yeşilköy'de yer alıyor. Damla, bizi öğrencileri ile tanıştırdığında bazı eksikleri olduğundan bahsetmişti. Öğrencilerin özellikle A4 kağıt, boya kalemi ve pastel boya gibi kırtasiye ürünlerine erişimi çok sınırlıydı.

photo 2

Biz de AdresGezgini olarak bu kardeşlerimizin daha iyi bir ortamda büyüyebilmeleri için bazı kırtasiye masraflarını üstlenmek istedik. "Kardeş Okul" projesine karar verdiğimiz günden itibaren heyecanla, neler yapabiliriz diye düşündük. Damla ile gerçekleştirdiğimiz uzun telefon konuşmaları sonunda eksikleri belirledik ve bir liste hazırladık. Hazırladığımız listenin prosedüre uygun olması için Yeşilköy İlköğretim Okulu Müdürü Cemil Kılıç'tan da onay aldık.

Sonunda geçtiğimiz hafta cuma günü Genel Müdürümüz Mahir Sümer ve Adwords Hesap Uzmanımız ile belirlediğimiz listeye göre kırtasiye alışverişini gerçekleştirdik. Cumartesi günü de tüm ofis arkadaşlarımızla birlikte bu malzemeleri güzelce paketleyerek Yeşilköy İlköğretim Okulu'na ulaştırılmak üzere kargoya verdik.

Aldığımız habere göre göndermiş olduğumuz kırtasiye malzemeleri, dün Yeşilköy İlköğretim Okulu öğrencileri ile buluşmuş. Bolca teşekkürlerini aldık. Ve bu mutluluğumuzu sizlerle de paylaşmak istedik. AdresGezgini Ailesi olarak minik kardeşlerimizin eğitimine bir nebze de olsa katkıda bulunabildiğimiz için çok mutlu olduk. Her birine bütün yaşamları boyunca başarılar diliyoruz.

photo 1 9803734777e764f99cebd9610404bbba photo 6 photo 5

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap