BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Haftanın Gezginleri Tiyatroda!

Haftanın Gezginleri Tiyatroda!

Haftanın Gezginleri Tiyatroda!

AdresGezgini'nde, her hafta yaptığımız çekilişler sonucunda bu haftanın kazananları Yazılım Geliştirme Uzmanı İzzet Düdük ve Satış Temsilcisi Serap Helvacıoğlu 10 Kasım Cuma günü Edip Cansever’in Irmak şiirinden oyunlaştırılan ve 14.Direklerarası Tiyatro Ödülleri'nde Burak Özhan'a En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandıran "Ben Ruhi Bey Nasılım" oyununu izledi.

Serap, "Ben Ruhi Bey Nasılım" oyunuyla ilgili hislerini şöyle dile getiriyor: 

"AdresGezgini'nde haftanın şanslısı olarak "Ben Ruhi Bey Nasılım" adlı tek kişilik gösteriyi Sahne Terminal'de izledim. Sahnede tek bir oyuncu tarafından 1 saat boyunca akıcı bir üslupla süren oyun büyüleyiciydi. Kentsoylu bir aileden gelen Ruhi Bey'in yaşamına dair sahnelenen oyun, Edip Cansever'in şiirinden yapılan alıntılar beni çok etkiledi. Akıcı olmasının yanı sıra kullanılan görsel detaylar oyunun içeriği hakkında bilgi vericiydi. Sahne geçişleri arasında çalan klarnet insanı bir dakikalığına da olsa farklı yerlere alıp götürdü. Ruhi Bey karakteri dışındaki bütün karakterleri tek başına canlandıran oyuncunun yeteneğinden etkilendiğimi de belirtmeden geçemeyeceğim Öyle ki aklıma bunca detayı aklında nasıl tutabiliyor acaba sorusu bile geldi. :) Sanatseverlere tavsiyem eğer gitmediler ise geç kalmadan bu güzel eseri seyretmeleri."

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap