BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google +1 Butonu ve Google AdWords

Google +1 Butonu ve Google AdWords

Google +1 Butonu ve Google AdWords

Geleneksel dünyada kulaktan kulağa yayılma en güçlü reklam stratejilerinden biridir. Bir şey seçmeniz gerektiğinde güvendiğiniz insanlara danışmak istersiniz. Peki ya dijital dünyada? Tıklamadan tıklamaya yayılma nasıl bir güç arz eder? İhtiyacınız olduğunda bir dostunuz ya da iş arkadaşınızdan tavsiye almak yolda ayak üstü konuşmak kadar, hatta daha basit olabilir mi? Google sabah saatlerinde yaptığı bir duyuru ile kullanıcılarının arama yaparken güvendikleri kişilerden tavsiyeler almalarını kolay hale getirmek için Google +1 butonunu devreye soktuğunu bildirdi.

+1 butonu artık tek bir tıklamayla, giriş yapmış Google kullanıcılarının web üzerinde beğendikleri içeriği arkadaşları ve bağlantıları ile tam da en faydalı olduğu anda, Google arama ağında paylaşmasını sağlıyor. Google +1 butonu basit bir fikir. Bunu açıklamak için hayali bir karakter yaratalım. Ahmet, Google hesabına giriş yapıp Google arama sonuçlarında reklamlarınız ya da organik arama sonuçlarınızdan birini gördüğünde, bunu +1’leyebilir ve sayfanızı tüm dünyaya tavsiye edebilir.

04_annotation03_clicked_ad_with_mouse

 

Ahmet'in arkadaşı Zeynep, bir sonraki girişinde Google’da arama yapıp sayfanızı görüntülediği zaman, ona sayfanızı Ahmet'in +1’lediğini bildiren kişisel bir dipnot görebilir. Böylece Ahmet'in +1’i, Zeynep'im sayfanızın göz atmaya değer olduğunu düşünmesine yardımcı olur. Kişiselleştirilmiş dipnotlar, kullanıcıların reklamlarınız ve organik arama sonuçlarınızın ne zaman onlarla ilgili olduğunu bildirmesini ve böylece sitenize gelme şanslarını yükseltmesini sağlıyor. Google AdWords reklam stratejilerinizde +1 butonlarına dayalı bir ayarlama yapmanız gerekmiyor ve Kalite Puanı’nı hesaplama biçimimiz de değişmiyor (yine de +1’ler organik arama sıralamasını hesaplarken kullandığımız bir çok işaretten biri olacak). +1 butonlarını zaten başarılı olan arama kampanyalarının daha da iyi sonuçlar almasını sağlayabilecek bir yenilik olarak düşünün.

İlk etapta +1 butonu sadece Google.com’daki İngilizce aramalar için gözükecek, ancak gelecekte daha fazla dil eklemek için çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda ise +1 butonları Google.com’daki reklamlar ve arama sonuçlarına da eklenecek.

Ancak +1 butonu yalnızca arama sayfaları için değil. Google ekibi sayfalarınıza da yerleştirebileceğiniz ve insanların sitenizden ayrılmadan içeriğinizi Google arama ağında tavsiye etmelerini kolaylaştıracak bir +1 butonu üzerine çalışıyor. Eğer +1 butonu web siteniz için kullanılabilir olduğu zaman bilgilendirilmek istiyorsanız +1 webmaster sitesindeki eposta güncellemelerine kayıt olabilirsiniz.

Google'ın +1 butonu web üzerindeki ilişkiler aracılığı ile ilgiye ulaşma çabasında, Google Sosyal Arama için bir sonraki adım olduğu tahmin ediliyor. Sosyal ağlarda da +1 butonu üzerine yoğun tartışmalar başladı. "Facebook Beğen Butonu" ve "Twitter Tweet Butonu" ile kıyaslanan Google +1, sosyal aramayı nasıl değiştirecek önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak: The +1 Button & AdWords
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap