BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İzmir Ulaşım Rehberi Kullanıcıları Gün Geçtikçe Büyüyor! [Infografik]

İzmir Ulaşım Rehberi Kullanıcıları Gün Geçtikçe Büyüyor! [Infografik]

AdresGezgini’nin uygulamalarından biri olan ve 9 Mart tarihinden itibaren kullanımı geçen İzmir Ulaşım Rehberi’nin kullanıcıları her geçen gün daha da artıyor. Bu güne kadar toplamda 40.738 kez sorgulanan uygulamanın, %41’i otobüs, %26’sı vapur, %20’si izban ve %13’ü ise metro sorgusundan oluşuyor. Uygulamada 10 Mart’ta ilk arama gerçekleştirilirken, 18 Mart tarihinde ise uygulamanın İzmir Ulaşım Rehberi IOS versiyonu yayına girdi. 21 Mart tarihinde gelindiğinde ise uygulamanın kullanıcıları 1000’i aştı. 25 Mart tarihinde İzmir Ulaşım Rehberi uygulamasına İZBAN saatleri de eklenerek uygulama ulaşım açısından daha da özellikli hale geldi. 3 Nisan tarihinde ise uygulamanın ücretli versiyonu olan İUR PRO yayına girdi. Yaklaşık bir ay içinde ise uygulamanın toplamda 5000 kullanıcıya ulaştı.

Aradan geçen iki ay sürede İzmir Ulaşım Rehberi Hürriyet Ege’ye ve ardından Ege'de Son Söz'e manşet haber oldu. İzmir Ulaşım Rehberi 11 Mayıs tarihinden itibaren ise Android 2.0’la da hizmet vermeyi sürdürüyor.

Uygulamada en çok sorgulanan hatlar incelendiğinde ise en çok sorgulanan otobüs hattının Mavişehir-Konak, vapur hattının Bostanlı-Üçkuyular, İZBAN hattının ise Halkapınar olduğu görülüyor. Ayrıca İZBAN seferlerinin en sık sorgulandığı günlere bakıldığında, en çok sorgulama Çarşamba ve Cumartesi günlerinde gerçekleşirken, en çok sorgulanan saatler arasında ise 18.00-19.00 ve 22.00-23.00 saatleri yer alıyor. Aşağıda detaylı olarak inceleyebileceğiniz İzmir Ulaşım Rehberi İnfografiği AdresGezgini’nin ilk infografik çalışması. Umarız beğenirsiniz :)

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap