BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İnternetin Muhabbet Tellalı ICQ, Şimdi Cep Telefonlarımızda!

İnternetin Muhabbet Tellalı ICQ, Şimdi Cep Telefonlarımızda!

 İnternetin Muhabbet Tellalı ICQ,  Şimdi Cep Telefonlarımızda!

İnternetin hayatımızda aktif rol tuttuğu ilk zamanlarda, cep telefonlarıyla da yeni tanışıyorduk aslında. Akıllı cep telefonlarının yerinde yeller estiği için o zamanki GSM dünyasına nazaran bilgisayar başında keşfettiğimiz internet, iletişimin derya denizi olması sebebiyle çok daha cazip bir ortamdı. Kimin o sırada internet başında sizinle iletişime geçmek için hazır ve nazır olduğunu görebildiğiniz bir mucize gibiydi. O zamanlar e-posta kanallarının “Messenger” uygulamaları dışında “Chat” dünyasını hem tasarımı hem bildirimleri hem de kolay erişilebilirliği ile daha yaygın kılan başka bir uygulama daha vardı hayatımızda: ICQ. ICQ kayıt olurken sağladığı numara ile kişiyi ayırt edilebilir kılar, sistemde nokta atışı ile bulunabilmesini sağlardı. Yeni tanışanlar birbirlerine cep telefonu numarasının yanında ICQ numarasını da verirlerdi. 6 haneli numarası olanın şanı, alır başını yürürdü. İstemediğinize görünmez (invisible), istediğinize yeşil yapraklı çiçeği göstere göstere “A-o” derdiniz. Şimdi o eğlenceli her yeniliğiyle gözlerimizi fal taşı gibi açtıran 90’lı yılların sohbet ekolü ICQ, internetin muhabbet tellalı, sosyal medya mecralarının piri yeniden hayatımıza giriyor.

ICQ, yeni düzene ayak uydurarak adeta yeniden doğdu. IOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz ICQmobile uygulamasına, ICQ’nun kullanıcılarına verdiği eski numaralarınızla ya da e-mail adresiniz ile giriş yapabilirsiniz. Eğer ki yeni kayıt oluyorsanız cep telefonunuza gelen kod ile giriş yapabilir veya uygulamayı Facebook profilinizle bağlantılı hale getirebilirsiniz. Hayatımızın vazgeçilmezi olan sosyal medya hesaplarının ilham kaynağı ICQ, eski paylaşımlarımızla bize ‘’Geçmiş zaman olur ki, hayali cihana değer’’ dedirten teknolojik bir günlük adeta.  Yıllar öncesine dönebilir, eski yazdıklarınızı ve paylaştıklarınızı görerek geçmiş günleri yâd edebilirsiniz. Eskiyle yeniyi buluşturarak duyguları manipüle ederek ele geçiren postmodernizm bu sefer de ICQ ile iş başında. Geçmişin kapılarını yeniden açmasının yanı sıra, bağlantı kurduğu diğer sosyal medya hesaplarındaki iletileri takip edebilir, mesaj atabilir, fotoğraf paylaşımı ve gönderimi yapabilirsiniz. Ayrıca var olan Facebook ve Twitter hesaplarınızla bağlandığınızda, ICQ profilinizde yaptığınız paylaşımı aynı anda diğer hesaplarınızda da görmeniz mümkün. Hafızalarda munzur sesi ve sekiz yapraklı yeşil çiçeği ile yer edinmiş ICQ, teknolojik gelişmelerin ışığında ‘’Ben de hala buradayım’’ dedi ve mobil uygulamasıyla akıllı cep telefonlarına da giriş yaptı. Geleceği ne olur bilinmez; ama eğer siz de bir nostalji yapmak isterseniz ve uygulamanın getirdiği yenilikleri merak ederseniz ICQ tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap