BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram'dan 2 Yeni Güncelleme

Instagram'dan 2 Yeni Güncelleme

Instagram'dan 2 Yeni Güncelleme

Temmuz 2017’de 15 milyon küçük işletmenin kullandığı Instagram, Kasım 2017’de bu rakamı 25 milyona ulaştırmanın haklı gururunu yaşarken, uygulama üzerinde güncellemeler ve yenilikler yapmaya tüm hızıyla devam ediyor. Aylık kullanıcı sayısı 800 milyona ulaşan Instagram’ın 2 yeni özelliği ile ilgili detayları paylaştığımız blog yazımızı okuyun. 

Instagram'da Hashtag Takip Etme Dönemi Başladı

Instagram tıpkı markaları ve bireysel kullanıcı profilleri takip edebildiğimiz gibi, ilgi alanımıza giren hashtag’leri takip etme özelliğini duyurdu. Instagram’da keşfetmekten keyif aldığınız hobiler, topluluklar, şehirler ile ilgili fotoğraf ve videolara hashtag’leri takip ederek çok daha kolay ulaşabilirsiniz. 

İlgilendiğiniz bir konuyu arayıp, hashtag’in hemen altında çıkan “Takip Et” butonuna tıklayarak tıpkı bir kullanıcıyı takip eder gibi takibe başlayabilirsiniz. Takibe başladığınız hashtag altında yapılan paylaşımları ana sayfanızda ve hikayeler bölümünde görebilirsiniz.

Instagram Hikeyelerinde Öne Çıkanlar ve Arşiv Özelliği

Instagram, kullanıcıların en sevdikleri anları profillerinde tutarak daha çok paylaşım yapmalarına yardımcı olacak 2 yeni araç sunuyor. Öne Çıkanlar, instagram profilinizin bir parçası olup, herkesle paylaşmak istediğiniz anıların uzun süre profilinizde sergilemenizi sağlar. 

Bir Öne Çıkanlar bölümü oluşturmak için Hikaye’nizi paylaştıktan sonra “Öne Çıkan” seçeneğini işaretleyerek, en solda yer alan “Yeni” bölümünde bir alan açabilirsiniz. Bu bölümden arşivinizdeki hikayeleri seçebilir, Öne Çıkanlar bölümünüz için bir kapak görseli seçebilir ve isim verebilirsiniz. Öne Çıkanlar bölümü, siz kaldırana kadar profilinizde kalır ve dilediğiniz kadar Öne Çıkanlar alanı açabilirsiniz. 

Instagram Hikaye Arşivi

Instagram’ın yeni güncellemesiyle profilinize eklediğiniz Hikayeler, 24 saat dolduğunda otomatik olarak arşivinize kaydedilir. Bu yeni güncelleme takipçilerinizle paylaştığınız bu değerli anları daha sonra tekrar görmenizi sağlayacak veya onları bir Öne Çıkanlar bölümünde sergilemenizi kolaylaştıracak.

Arşiv bölümündeki hikayelere erişmek için profilinizdeki Arşiv simgesine dokunabilirsiniz. Buradan hikayenize ekleyebilir, gönderi olarak paylaşabilir veya Öne Çıkanlar bölümüne ekleyebilirsiniz.

Arşivlenen hikayelerinizi yalnızca siz görebilirsiniz ve profil ayarlarınızda otomatik arşivlemeyi istediğiniz zaman kapatabilir, Instagram reklamları hakkında detaylı bilgi almak için AdresGezgini'nin uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.  
 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap