BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Hedef EBM Kullanılan Arama Ağı Kampanyaları Açıklamaların Kapsamını İçerecek Şekilde Genişletiliyor

Hedef EBM Kullanılan Arama Ağı Kampanyaları Açıklamaların Kapsamını İçerecek Şekilde Genişletiliyor

Hedef EBM Kullanılan Arama Ağı Kampanyaları Açıklamaların Kapsamını İçerecek Şekilde Genişletiliyor

Açıklamalar, sunulan ürün ile ilgili detaylı bilgi vermek için kullanılan alanlardır. Her açıklama için 90 karakter kullanılır. Kullanıcıların sunulan ürün ve hizmetlerden yararlanması için, bu alanlar özenle oluşturulmalı ve hareket geçirici mesaj eklenmelidir. Örneğin; bir e-ticaret sitesi ise “Hemen alışveriş yapın” ifadesi eklenebilir. Bir hizmet sunuluyor ise, “ Fiyat teklifi alın” ya da “ Bilgi alın” ifadeleri kullanılabilir. Açıklamalar şu anda yalnızca Manuel TBM, Geliştirilmiş TBM veya Hedef EBM teklifi kullanan Arama kampanyaları için mevcuttur.

Açıklamaların kapsamının genişletildiği bu özellik ile, kampanyaların optimize edilmesi artık daha kolay bir hale gelir. Kampanya optimizasyonunda, performanstaki değişimi anlamak büyük önem taşır. Çünkü, optimizasyon çalışmaları, reklamların daha etkili hale gelmesine, yeni kitlelere ulaşmaya ve daha akıllıca harcamalar yapmaya yardımcı olur ve 50’nin üzerinde öneriden oluşur. Ancak, bu değişimlerin neden olduğunu anlamak bazen zor olabilir. Açıklamaların önemi tam bu bölümde anlaşılır.

Açıklamalar, Google Ads hesap performansında gerçekleşen büyük değişiklikler hakkında fikir verir. Bir Arama Ağı kampanyası veya reklam grubu için performansta önemli bir değişiklik olduğunda, açıklamalar bunun neden olduğunu anlamaya yardımcı olur. Böylece, performans değişimine neden olan unsurları tek tıklamayla görüntüleyebilir, optimizasyon için gerekli çalışmalara da daha fazla zaman ayrılabilir.

Daha fazla kampanyanın performansı hakkında detaylı bilgi edinebilmek için açıklamaların kapsamı Hedef EBM kullanılan arama ağı kampanyalarını kapsayacak şekilde genişletilmiştir. Hedef EBM bir dönüşüm için ödemek istenilen ortalama tutardır. Bu yeni özellik ile Hedef EBM kullanılan Arama ağı kampanyalarının dönüşüm ve maliyetlerinde önemli bir değişiklik saptandığında, bunun nedeni görüntülenebilir. Açıklamalar, kampanya ve reklam grubundaki performansın Hedef EBM’inde, tekliflerinde ve bütçede yapılan değişikliklerde etkilenip etkilenmediğini gösterebilir.

Açıklamaları kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır:

  1. Açıklamalar yalnızca son 90 gün içinde ve uzunlukları aynı olan iki dönemi karşılaştırabilir.
  2. Açıklamalar yalnızca önemli performans değişikliklerinin görüldüğü kampanyalarda gösterilebilir.
     
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Merve Gençdağ tarafından yayınlanmıştır.

Merve Gençdağ, 12 Nisan 1995 yılında Aydın’da doğdu. 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi %100 İngilizce Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü kazandı ve hazırlık dahil 5 yıl içerisinde mezun oldu. Lisans hayatı boyunca Delphi adlı şirkette staj deneyimi yaşadı. Bu şirkette bitirme tezini de tamamlayarak, optimizasyon çalışmaları alanında kendini geliştirdi. 2018 Yılında mezun olduktan sonra çeşitli sertifikasyon programlarına katıldı. Kişisel gelişim kurslarına ve bilgisayar programlarına ilgi duyuyor ve bu alanlarda kendini geliştirmek istiyor. 2020 yılında Adnan Menderes Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı yapmaya karar vererek, dijital pazarlama alanına yönelmek istedi. Kendini geliştirmenin sürekli yeni bilgiler öğrenmek ve kendini yenilemekten geçtiğini düşünüyor. Yeni yerler keşfetmekten, ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alıyor. Hobileri arasında klasik müzik dinleme, kitap okuma ve fotoğrafçılık olan Gençdağ, AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak görev almaktadır.

Yorum Yap