BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Büyümek İsteyen Her Kobi İnternette Yerini Almalı!

Büyümek İsteyen Her Kobi İnternette Yerini Almalı!

Büyümek İsteyen Her Kobi İnternette Yerini Almalı!

Türkiye genelinde Google AdWords ajansları arasında yapılan yarışmada dereceye girerek Google’in İrlanda ofisine özel olarak davet edilen AdresGezgini kurucu ortaklarından Dr. Bora Mocan, AdWords ekibi ile yaptığı görüşmelerde Google AdWords’ün kobilerin büyümesi için büyük avantaj olduğunu belirtti.

Google Türkiye birimi geçtiğimiz Haziran ayında İstanbul Swissotel’de Google AdWords ajanslarına yönelik bir toplantı düzenledi. Bu toplantıya çok sayıda ajans katıldı. Google Sertifikalı İş Ortağı olma kriterleri, hesap yönetimi ve optimizasyonu ile ilgili eğitimlerin verildiği bu toplantı sonunda ajanslar arasında bir yarışma da düzenlendi. Bu yarışma kapsamında ajanslardan 3 aylık bir süre içinde 20 farklı hesap yönetmeleri istendi. Yarışma sonunda çeşitli kriterler, geri dönüşler ve reklam verenlerin performansı ölçüldü. Değerlendirme sonucunda Google Sertifikalı İş Ortağı AdresGezgini yarışmanın ödülü olan İrlanda ofisini ziyaret etme ve burada gerçekleştirilecek eğitimlere ve strateji geliştirme toplantılarına katılma hakkını kazandı.

Geçtiğimiz Aralık ayında Google’ın İrlanda ofisine özel davet ile giden Dr. Bora Mocan, gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Google çalışanları ile tanışma fırsatını yakaladı.

Google’ın yeni reklam ürünleri, mevcut ürünlerdeki gelişmeler, Google’da marka imajı yaratma, sosyal ağ reklamlarını Google AdWords ile bağlantılı kullanma, Google AdWords için hesap optimizasyonu, ilgi düzeyine göre reklamcılık gibi pek çok konuda Google çalışanları ile 4 gün boyunca özel toplantılar yaptı.

Yapmış olduğu bu görüşmeler doğrultusunda Dr. Bora Mocan şunları söyledi: “Google Dublin ofisindeki görüşmelerimizin sonucunda, Google’ın Türkiye ve dünyadaki internet reklamcılığı ile ilgili gelecek stratejileri ve sunmayı düşündükleri bazı hizmet yenilikleri hakkında önemli bilgiler edindik. Ayrıca, beta testleri yapılan bazı ürünler ve hizmetler için ortak çalışma yapma şansını yakaladık.

Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında Türkiye’nin mevcut e-ticaret potansiyelinin küçük bir kısmını kullandığını  istatistiksel verilerle görme şansımız oldu. Ancak biz bu durumdan Türkiye'de e-ticaretin gelişmeye ve büyümeye uzunca bir süre daha devam edeceği sonucunu çıkartıyoruz. Bu vesileyle de büyümek isteyen tüm kobilerimizi arama motoru reklamcılığına davet ediyoruz.

Özellikle doğrudan internet reklamcılığı ile ilgilenen kitle ile sıcak ilişkilerimizden ötürü, Google ekibine çok yararlı geri beslemeler ve analizlerde bulunduğumuza inanıyoruz. Google Türkiye ekibine de sıcak misafirperverlikleri için ayrıca teşekkür ederiz.”

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap