BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Reklam Ön İzleme ve Teşhis Aracı Nasıl Kullanılır?

Google Reklam Ön İzleme ve Teşhis Aracı Nasıl Kullanılır?

Google Reklam Ön İzleme ve Teşhis Aracı Nasıl Kullanılır?

Reklam ön izleme ve teşhis aracıyla Google reklamlarınızın, potansiyel müşterilerinizin arama sonuçlarında nasıl görüneceğini, reklamlarınız üzerinde gereksiz görüntülenme ve tıklama yaratmadan kolayca kontrol edebilirsiniz. 

Reklam ön izleme ve teşhis aracına arama terimi, dil tercihi, konum ve cihaz gibi ölçütleri girdikten sonra reklamınızın aracılığıyla ulaşmayı hedeflediğiniz kitlenin reklamlarınızı nasıl gördüğüne dair bir ön izlemeye ulaşabilirken aynı zamanda Google arama sonucu sayfasının da ön izlemesini görebilirsiniz. Böylece anahtar kelimeniz için hangi reklam ve uzantıların kullanıldığını öğrenebilirsiniz. 

Reklam ön izleme ve teşhis aracıyla, Google reklamlarınızı hem masaüstü hem de mobil cihazlar için görüntülemek mümkün. Temmuz 2018’den itibaren sayfa hızı mobil aramalarda bir sıralama faktörü olacak. Bu doğrultuda mobil uyumlu web siteniz için verdiğiniz Google AdWords reklamlarının kontrol edilmesi büyük önem taşır. 

Reklam ön izleme ve teşhis aracının faydaları nelerdir?

  • Reklam ön izleme ve teşhis aracı hesabınızda daha önce gösterim almış anahtar kelimeleri optimize ederek arama terimi otomatik tamamlama seçeneklerini gösterir.
  • Reklam uzantılarınızı reklam ön izleme ve teşhis aracı ile kontrol edebilirsiniz. Eğer gösterilmeyen bir uzantı varsa bunun neden gösterilmediğine dair nedenleri öğrenebilirsiniz.
  • Reklam ön izleme ve teşhis aracı sayesinde reklamlarınızı Google arama sonuçlarıyla tam olarak aynı şekilde görürken reklam gösterimlerini ve performans istatistikleriniz etkilenmez.
  • Google arama sonuçlarında reklamlarınızın nasıl göründüğünü iş arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz noktada yine reklam performansınızı etkilemeden “Bu aramayı paylaş” özelliğini kullanabilirsiniz. 

Reklam ön izleme ve teşhis aracı nasıl kullanılır?

  1. Bu adresi ziyaret edin
  2. Uygun cihaz, dil ve konumu seçtikten sonra, arama terimlerinizden birini girin ve ön izleme'yi tıklayın.
  3. Ekranın alt kısmında, hangi reklamların, girdiğiniz arama terimine göre tetiklendiğini görebilirsiniz.

Reklam ön izleme ve teşhis aracı ile ilgili aklınıza takılan sorularınız için AdresGezgini'nin alanında uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap