BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Mobil Reklamlar dan Bir Başarı Hikayesi

Google Mobil Reklamlar dan Bir Başarı Hikayesi

Cep telefonları üzerinden internet kullanımının yaygınlaşması reklam sektörünün de bu alana doğru yavaş yavaş kaymasına yol açıyor. Google'ın Mobil Reklam servisi de bu alanda oldukça başarı sağlayan ürünlerinden biri. Resmi Google Mobil Reklamlar Blogu'nda yayınlanan bir başarı hikayesi ile AdMob mobil sektörünün reklamlar açısından ne derecede uygun olabileceğini kanıtladı.

Geçtiğimiz aylarda Seattle's Best Coffee ve ajansı Creature yeni kahve serisini çeşitli mobil aygıtlarda tanıtmak için AdMob'la biraraya geldi. AdMob, Creature ile görsel olarak çekici reklam birimleri ve binlerce telefonla uyumlu bir varış sayfası yaratmak için yakın bir işbirliği gerçekleştirdi. Seattle's Best Coffee'nin 2010 Baharı "İçinizdeki Sabah İnsanını Keşfedin" temalı reklam kampanyasının temel hedefi buzlu kahve içeceklerinin çekici ve hedeflenmiş birçok platformlu kampanya ile Batı Yakası seçilmiş pazarlarına tanıtılmasıydı. Öncelikli olarak istenen, akıllı telefon kullanıcıları için tutarlı bir demografik olan 30 yaş üstü yetişkinlere ulaşmak ve bu heyecan verici ve leziz içeriği duyurmak ve denemeye davet etmekti.

Seattle's Best Coffee reklam ajansı Creature Medya Strateji Direktörü Kristie Shields AdMob ile gerçekleştirilen mobil reklam kampanyası için şunları söyledi: "AdMob'un geniş çaplı yaratıcı birimleri gerçekten markamıza mobil dünyada hayat verdi. Getirdikleri çözüm başlamayı ve başarıyı ölçmeyi kolay hale getirdi. Etkileşimli Geçiş Sayfası (Interactive Interstitial) PC deneyimini yansıtıyordu ve bu da müşterilerimizin nerede olurlarsa olsunlar kampanyamıza katılabilmelerini sağladı." Kampanyaya standart bannerlar, animasyonlu multi-panel bannerlar ve metin linkleri dahildi. Reklam çalışmaları Apple ve Android uygulamalarla da görüntülenebiliyordu. Kampanya sonunda Seattle's Best Coffee 139 bin kullanıcıya ev sahipliği yaptı ve tam sayfa genişletilebilir reklam birimlerinde % 5.7'lik bir etkileşim oranı ve etkileşimli geçiş reklam birimlerinde % 5.4'lük bir tıklama oranı sağlandı.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap