blog-detay.php1 AdresGezgini Stajyerleri Anlatıyor | Blog AdresGezgini

BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdresGezgini Stajyerleri Anlatıyor

AdresGezgini Stajyerleri Anlatıyor

AdresGezgini Stajyerleri Anlatıyor

AdresGezgini ile yolunuz nasıl kesişti ve staj yapma imkanı nasıl oluştu?

Biz Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinden Çağla Eroğlu ve Aytuğ Türkmen. Yaklaşık bir buçuk yıl önce Dr. Bora Mocan’ın üniversitemizde ders vermesi sayesinde AdresGezgini ile tanıştık.

AdresGezgini Ar-Ge Merkezi bünyesinde proje geliştirme süreçlerine dahil edilmek üzere belirli kriterlere sahip stajyerlere destek verileceğini öğrendik ve başvuruda bulunduk. Staj için mülakatlara girdik. Kabul edildiğimiz anda bunun bizim için çok iyi bir fırsat olduğunu anlamıştık.

AdresGezgini staj deneyiminizden bahseder misiniz ve ne gibi çalışmalar yaptınız?

Yaz döneminde yaptığımız bir aylık zorunlu staj sürecinde her gün AdresGezgini’nde bulunduk ve projelere dahil olarak bize verilen çalışmaları tamamladık. Alanında yetkin ve tecrübeli çalışanları ile AdresGezgini bizim için kişisel gelişim anlamında çok verimli bir staj oldu ve bitmesini istemedik. Bunun öncesinde, deneyim kazanmak adına staja kabul edildikten sonra verilen bazı araştırmaları stajımız başlayana kadar yürüttük. Bu aşama staj için çok verimli bir ön hazırlık olmuştu. Staj tamamlandıktan sonra ayrılmak istemediğimizi, bitirme projemizi de AdresGezgini desteği ile sürdürmek istediğimizi belirttik. Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tuğba Özacar Öztürk hocamızın da desteği ile bitirme projemizi üniversite-sanayi işbirliği kapsamında AdresGezgini işbirliği ile geliştirme imkan yakaladık. AdresGezgini ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi arasında alınan bu ortak karar bizi çok mutlu etti. Şu anda AdresGezgini Ar-Ge Merkezi bünyesinde bitirme projemizi aktif olarak sürdürmekteyiz.

Staj süresince ne gibi çalışmalar yaptınız ve şuan ne yapmaktasınız?

Staj süresince web sitelerinin performans metriklerinin ölçen bir sistem programlayarak arayüz tasarladık. Stajda yaptığımız çalışmalar üniversite-sanayi işbirliği destek programı ile yürüttüğümüz bitirme projesi konumuz ile alakalı olduğu için bitirme projemizi geliştirmemiz açısından yardımcı oldu. Yürütmekte olduğumuz bitirme projesinden bahsetmek gerekirse, big data kontrol mekanizmalarından yararlanılarak çok sayıda web sitesinin teknik detaylarını otomatik olarak analiz eden, değerlendiren ve çözüm önerileri sunan bir yazılım geliştirmekteyiz.

AdresGezgini şirketinde bulunduğunuz süreçte yapmış olduğunuz çalışmalar size ne kazandırdı ve ileride de AdresGezgini ailesinde bulunmak ister misiniz?

Öncelikle böyle bir çalışma ortamında bulunmak, takım çalışmalarında ve insan ilişkilerinde bizi olumlu yönde etkiledi. Profesyonel ve mesleki açıdan bizlere büyük katkı sağladığını düşünüyoruz. Bunların gerek iş hayatında gerek sosyal yaşamda bizleri öne çıkaracak özellikler olduğuna inanıyoruz. İş hayatında bizleri nelerin beklediğini öncesinde deneyimleme fırsatımız oldu. Karşılaşabileceğimiz sorunlara nasıl çözüm üreteceğimizi, yazılım süreçlerini ve bu süreçler ile en etkili şekilde projeyi nasıl yürüteceğimize dair tecrübeler edindik.

AdresGezgini bize hem mesleki hem de sosyal anlamda birçok katkı sağladı. İş hayatına girmeden önce kendimizi bu kadar geliştirme fırsatı sunduğu için her geçen gün burada çalışma isteğimiz artmakta.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap