BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Görseller: Görüntülü Reklam Denemesi

Google Görseller: Görüntülü Reklam Denemesi

Google Görseller: Görüntülü Reklam Denemesi

Google AdWords Ekibi, geçtiğimiz temmuz ayında Google Görsellerin yeniden tasarlanmasının bir parçası olarak, reklam metninizin yanında bir küçük resim içeren Görsel Arama Reklamlarını hizmete sokmuştu. Görsele dayalı reklamlar Google Görseller'de reklamverenler için harika sonuçlar sağlıyor. Bu, aynı zamanda kullanıcılar için de doğrudan kullanıcının sorgusuyla alakalı ticari içeriği görüntülenmesi bakımından oldukça kullanışlı bir format.

Google AdWords resmi blogunda dün yayınlanan bir habere göre Google Görseller'de kullanılabilen görsel reklam formatları Google Görsellerin üst kısmında gözüken zengin medya afiş birimlerini deneyerek genişletiliyor ve remlanverenler yeni ürünleri ve hizmetleri denemeye davet ediliyor. Google Görsellerdeki bu yeni görüntülü reklam formatı ile birlikte AdWords ekibi, kullanıcılara teşvik edici reklamlarla ulaşmak için büyük bir fırsat sunuyor. Amacınız ister marka bilinirliği oluşturmak olsun, ister tıklanma ve dönüşüm yaratmak olsun Google AdWords ile başarıya ulaşabilirsiniz.

Google Görsellerde Converse'in yeni ayakkabı modeli hakkında bilinirlik yaratmak için tasarlanan reklamı.

Google Görsellerde reklam vermek dünyanın her yerinden her hafta ilgili fotoğrafları ve görselleri bulmak için siteyi kullanan milyonlarca kullanıcıya ulaşmanıza olanak sağlar. Şu anda Google Görsellerdeki reklamlar sadece Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık'taki sorguların küçük bir kısmı için kullanılabilir durumda. Zaman içinde Google Görsellerdeki reklamlar, küresel olarak daha fazla sorgu için erişilebilir olacak.

Google Görsellerdeki görüntülü reklamlar, Google Görüntüleme Ağı'ndaki herhangi bir sitede olduğu şekilde çalışıyor. Sayfadaki içerik tarafından tetikleniyorlar. Bu durumda, içerik kullanıcının girdiği arama teriminin kategorisi ile tanımlanıyor. Örnek olarak, eğer reklamınızı Google Görsellerde seyahatle ilgili içerikle örüntülenecek şekilde hedeflerseniz, reklamınızı kullanıcı [seyahat], [tatil], [kumsal] ya da [yaz tatili] terimleri gibi ilgili terimler için arama yaptığı takdirde Google Görsellerde görüntülenebilir.

Google Görsellerde görüntülü reklamlar yayınlamaya başlamak oldukça kolay. Sadece Google Görüntüleme Ağı üzerindeki herhangi bir site gibi Google Görselleri hedeflemek için AdWords Yerleşim Hedefleme aracını kullanın, ve yanında reklam vermek istediğiniz içerik tipini seçin. Kendi afiş formatınızdaki reklamı yükleyebilir, ya da Görüntülü Reklam Oluşturucusu'nu kullanarak bir reklam oluşturabilirsiniz. Ücretlendirme, hedeflerinize bağlı olarak tıklanma başı maliyet ya da görüntülenme başı maliyete göre olabilir. Google Görsellerde reklam verme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz!

Kaynak: Display ads on Google Images trial

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap