BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Ekim Ayından Haberler

Ekim Ayından Haberler

Ekim Ayından Haberler

Ekim ayında gerçekleşen Google güncellemeleri, sosyal medya kanallarında yapılan yenilikler ve AdresGezgini’nden haberleri derlediğimiz blog yazısıyla karşınızdayız.

Google AdWords’ten Günlük Bütçe Güncellemesi

Google, 4 Ekim 2017 tarihinden itibaren AdWords kampanya, tıklama ve dönüşüm gibi reklam hedeflerine ulaşmanız için günlük bütçe sınırını daha da genişlettiğini duyurdu. Daha önce kampanya günlük bütçelerinin %20’si oranında aşılabileceğini söyleyen Google, potansiyeli kaçırmamanız adına bu oranı %100’e çıkarttı. Kaliteli trafiğin yüksek olduğu günlerde maliyetlerinizin 2 katına çıkmasıyla Google, düşük trafik sebebiyle reklamların çok gösterilmediği günleri telafi etmeyi amaçlamaktadır.

YouTube Mağaza İçi Trafiği Artıracak Reklam Uzantılarını Duyurdu 

YouTube'un yayın içi TrueView ve atlanamayan reklamlar için eklediği ilk yer uzantıları sayesinde mağaza ziyaretlerini artırabilirsiniz. Henüz kısıtlı sayıda reklamverene açılan bu yeni özellik sayesinde videonuzu izleyen kullanıcılar adresiniz, yol tarifiniz ve çalışma saatlerinizi doğrudan reklamın içinde görebilecek. 

Instagram’dan İkili Canlı Yayın Özelliği

Instagram canlı yayın esnasında sizi izleyen bir arkadaşınızı, yayınınıza davet edebileceğinizi duyurdu. 
Canlı yayınınıza bir arkadaşınızı misafir etmek için sağ alt tarafta yerini alan simgeye dokunarak “Ekle”ye basmanız yeterli olacaktır. Bir arkadaşınız yayınınıza katıldığında ekran ikiye bölünecek ve diğer izleyiciler iki katılımcıyı tek ekranda görebilecek. 

Instagram’da Anket Dönemi Başladı

Ekim ayında, Instagram Hikayelerinde kullanıcıları daha fazla etkileşime sokacak interaktif bir anket çıkartması yayına alındı. Hikayenizde yayınlamak üzere bir fotoğraf veya video çektiğinizde “anket” etiketini seçerek, sorunuzu ve anket cevaplarını kolayca hazırlayabilirsiniz. Bir kullanıcı oy verdikten sonra hangi seçeneğin önde gittiğini görebilir ve hikayenizi tekrar izlediği noktada en son sonuçları görüntüler. 

Dijital Pazarlamada Mühendislik Yaklaşımları Etkinliği İçin ODTÜ Teknokent’teydik 

AdresGezgini olarak, değerli Ankaralılar’la ODTÜ Teknokent’te düzenlediğimiz Dijital Pazarlamada Mühendislik Yaklaşımları etkinliğimizde buluştuk. Dijital Pazarlamada Mühendislik Yaklaşımları etkinliğimiz, Google Partners Türkiye iş birliğiyle 4 Ekim 2017 günü ODTÜ Teknokent’te AR-GE Teknik Ekip & Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Bora Mocan, AR-GE Yazılım Geliştirme Müdürü Mahir Sümer, Dijital Strateji ve Pazarlama Uzmanı Özgür Deniz Aydın ve AdresGezgini Veri Analiz Ekibi Takım Lideri Ayça Erdoğan’ın sunumlarıyla gerçekleşti.

AdresGezgini'nde Eğitim Zamanı

AdresGezgini Eğitim Danışmanı Dilara Altınkan’ın Takım Çalışması eğitiminde, takım olmanın öneminden, takım üyelerinin sahip olması gereken iletişim becerilerine, grup içi dinamiklerden takım ruhunun moıtivasyon üzerindeki etkilerine kadar bir çok konu başlığı işlendi.

Ekim Ayının Güzelliklerini Kutluyoruz

Ekim ayında doğan değerli ekip arkadaşlarımıza hep birlikte geçireceğimiz nice mutlu yaşlar dileriz.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap