BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords Sertifikalı Ajansları ve Reklamverenleri ile İlgili Yeni Düzenlemeler - 2

Google AdWords Sertifikalı Ajansları ve Reklamverenleri ile İlgili Yeni Düzenlemeler - 2

Google AdWords Sertifikalı Ajansları ve Reklamverenleri ile İlgili Yeni Düzenlemeler - 2

Geçtiğimiz Temmuz ayında, Google AdWords sertifikalı reklam ajanslarının müşterilerine AdWords ile ilgili raporlama ve bilgi verme şekillerinde meydana gelecek değişikliklerle ilgili bazı bilgiler paylaşmıştık. Bu yazıda Şubat 2011’den itibaren, bütün reklamverenlerin reklam bütçelerinin ne kadarının AdWords’e harcandığını, reklamlarının kaç kere görüntülendiğini, ve kullanıcıların kaç defa reklamlarına tıkladığını öğrenebilmeleri gerektiğini belirtmiştik.

AdWords resmi blogunda yayınlanan yeni bir haber ile ise reklamverenlerin bu yeni gereksinimleri karşılamak için, halen hazırlanmakta olanlar için Yardım Merkezine bazı basit kurallar ve sıkça sorulan soruların cevapları eklendiği duyuruldu.

Google AdWords resmi blogunda yayınlanan yeni haber, üçüncü parti ortaklarından ve reklamverenlerden, bir üçüncü parti ortakla çalışırken ne beklenmesi gerektiğini ve bir kural ihlali durumunda Google’ın nasıl bilgilendirilebileceğini bilmenin reklamverenler için önemli olduğunu ve böylece bütün reklamverenler için bu bilgileri içeren bir belge hazırlandığı açıklandığını belirtiyor.

AdresGezgini olarak üçüncü parti ortaklar ile çalışırken ne beklenmesi gerektiğini bilmenin, büyük reklamverenlerin kaynaklarına ve deneyimine sahip olmayan küçük ve orta büyüklükte reklam bütçeli reklamverenler için özellikle önemli olduğuna inanıyoruz. AdWords yetkilileri Google AdWords Sertifikalı Ortaklarından, müşterileri %80 ya da daha fazlası AdWords’e ayda 1000$’dan (ya da eşdeğer para biriminden) daha az harcıyorsa, bu belgeyi müşterileriyle paylaşmasını istiyor.

Bu yeni gereksinimlerin, bir üçüncü parti ortakla çalışan tüm reklamverenlerin ortaklarından ve AdWords’den kazandıkları değeri anlamalarını sağlayacağını düşünüyoruz. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın!

Kaynak: More information about how our partners work with advertisers

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap