İnternet Reklamcılığı 2015'de %25 Büyüdü

İnternet Reklamcılığı 2015'de %25 Büyüdü

Reklamcılar derneği 2015’de yapılan reklam harcamalarına dair detaylı bir rapor yayınladı. Bu raporda görüldüğü üzere 2015 yılında gerçekleşen internet reklam yatırımları %25 büyüyerek 1 milyar 483 milyon TL olarak gerçekleşti. Televizyon reklamcılığı şu anda 3 milyar 270 milyon TL hacimle birinci sırada gelen mecra, ikinci sırada İnternet reklamcılığı geliyor. Aşağıdaki tablodan tüm mecraların büyüme oranlarına baktığımızda en hızlı büyüyenin dijital olduğunu rahatlıkla görebiliriz.

Detayına girdiğimizde İnternet reklam yatırımlarında toplam bütçenin %55'inin arama ağı reklamlarına, %40'ının görüntülü reklamcılığa, %5'inin ise mobil reklamlara ayrıldığını söyleyebilmek mümkündür.  AdresGezgini olarak yönettiğimiz reklam hesaplarını incelediğimizde mobil cihazlardan gelen tıklamaların yaklaşık 1.5 kat artış gösterdiğini söyleyebiliriz. 2016’dan itibaren her işletme, reklamlardan verim almak için web sitesini mobil uyumlu yapmak zorunda kalacaktır. 4G teknolojisinin devreye alınmasıyla birlikte mobil reklamcılığın ve mobildeki video gösterimlerinin 2016'da patlama yapacağını öngörmekteyiz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Çağla Nacir tarafından yayınlanmıştır.

Fotoğraf, sinema, bisiklet ve yoga gibi hobilerinin yanında sıkı bir hayvan hakları savunucusudur. Değişimin kendisinden başladığına inandığından 2012 yılından beri vejetaryendir ve öğle yemeklerini burnumuzdan getirmektedir Blog yazarı olan Nacir, sosyal medya ve içerik üretiminin her türünden keyif alır, 2014 Mart ayından bu yana AdresGezgini'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap

Son Gönderiler: