BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İnternet Reklamcılığı 2015'de %25 Büyüdü

İnternet Reklamcılığı 2015'de %25 Büyüdü

İnternet Reklamcılığı 2015'de %25 Büyüdü

Reklamcılar derneği 2015’de yapılan reklam harcamalarına dair detaylı bir rapor yayınladı. Bu raporda görüldüğü üzere 2015 yılında gerçekleşen internet reklam yatırımları %25 büyüyerek 1 milyar 483 milyon TL olarak gerçekleşti. Televizyon reklamcılığı şu anda 3 milyar 270 milyon TL hacimle birinci sırada gelen mecra, ikinci sırada İnternet reklamcılığı geliyor. Aşağıdaki tablodan tüm mecraların büyüme oranlarına baktığımızda en hızlı büyüyenin dijital olduğunu rahatlıkla görebiliriz.

Detayına girdiğimizde İnternet reklam yatırımlarında toplam bütçenin %55'inin arama ağı reklamlarına, %40'ının görüntülü reklamcılığa, %5'inin ise mobil reklamlara ayrıldığını söyleyebilmek mümkündür.  AdresGezgini olarak yönettiğimiz reklam hesaplarını incelediğimizde mobil cihazlardan gelen tıklamaların yaklaşık 1.5 kat artış gösterdiğini söyleyebiliriz. 2016’dan itibaren her işletme, reklamlardan verim almak için web sitesini mobil uyumlu yapmak zorunda kalacaktır. 4G teknolojisinin devreye alınmasıyla birlikte mobil reklamcılığın ve mobildeki video gösterimlerinin 2016'da patlama yapacağını öngörmekteyiz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap