BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Gizli Hazinenizi Bulmak: Google AdWords ile Uluslararası Kampanyalar

Gizli Hazinenizi Bulmak: Google AdWords ile Uluslararası Kampanyalar

Gizli Hazinenizi Bulmak: Google AdWords ile Uluslararası Kampanyalar

2000 yılında Antoine Assi, Orta Doğu'nun ilk e-ticaret şirketlerinden biri olan, ihracat web sitesi www.aldoukan.com'u kurdu. Henüz 20 yaşındaydı ve üniversitesindeki bilgisayar bilimi derslerinin arasında kendisine şirketini geliştirecek vakit yarattı. Yurt odasındaki rahatını bozmadan web sitesinin reklamını yapabileceği bir yola ihtiyacı vardı ve böylece Google AdWords'ü denemeye karar verdi.

Orta Doğu yemekleri ve buraya özgü eşyaları çevrimiçi olarak satacağını söylediğinde arkadaşları Antoine'a inanmadı. Ancak 2004 yılına gelindiğinde şirketi hızla büyümüştü ve okuluna ara verip bütün vaktini işine ayırmaya karar verdi. Sonra ikinci şirketini, elde kesilmiş dekoratif çinileri uluslararası satan www.mosaicmarble.com'u kurdu.

Antoine mozaik pazarında bir boşluk olduğuna inanıyordu ve bu sanatsal ve tarihî süslemeleri yurtdışıyla paylaşmak istiyordu. Uluslararası olarak bu çiniler için bir pazar olduğunu biliyordu. Sadece fırsatın nerede olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Bu uluslararası büyüme fırsatlarını belirlemek için Antoine, AdWords bilgisini kullandı: Her biri deneme ülkesinin konumu ve diline hedeflenmiş birkaç AdWords kampanyası düzenledi.

Buradan, her bir ülke ve kampanyadan kaynaklanan satış miktarı ve web sitesi trafiği yüzdelerini ölçtü. Düşük satış hacimlerine sahip ülkeler için kampanyalarını sonlandırdı. Daha yüksek satış hacmi ve daha büyük yatırım geri dönüşüne sahip ülkeler için kampanyalarına yatırım yaptı. Hatta Antoine düzenli bir ürün satışı gördüğü bölgeler için şirketin web sitesini başarılı ev sahibi ülkenin diline tercüme bile ettirdi. Tahmin edeceğiniz gibi, zaten başarı yakalamış olduğu bir ülkede web sitesini o ülkenin diline çevirmek yalnızca o konumdaki satışları daha da destekledi.

Antoine, AdWords kampanyalarından gizli hazinesi olarak bahsediyor: "Google'da reklam vermeye başlamamızın ikinci ayında, siparişler ve isteklerden dolayı bunalmış hissetmeye başladık. Her hafta yeni elemanlar almamız gerekiyordu."

Mosaic Marble kısa sürede iki çalışan ve sekiz sanatçıdan, 40 çalışan ve 120 sanatçıya büyüdü. Ve şirketin web sitesi şu anda yedi dilde yayında: Arapça, İngilizce, Fince, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve Fransızca.

Şirketini genişletmesini desteklemeye ek olarak, bu uluslararası kampanyalar Antoine ve iş arkadaşlarının bu kültürel simgeleri dünyanın büyük bir bölümüyle paylaşmasına yardımcı oldu. Şimdi dünyada 50'den fazla ülkede bu antik Yunan tasarımlarıyla süslenmiş evler ve kamu alanları mevcut. Antoine'ın söylediğine göre Google sayesinde Kongo Başkanı, Dubai İçişleri Bakanı, Ürdün Prensesi ve Londra Kraliyet Müzik Akademisi gibi müşterileri var.

Siz de kendi başarı hikayenizi AdWords ile yaratabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir AdWords hesabı oluşturarak reklam kampanyası yaratmak!

Kaynak: http://adwords.blogspot.com/2010/10/finding-your-hidden-treasure.html

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap