BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Takipçi Sayınızı Artırmanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 5 Yolu [İnfografik]

Takipçi Sayınızı Artırmanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 5 Yolu [İnfografik]

Pazarlamacılar için Twitter’ın en büyük faydası, içeriğinizi yaymak için daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlamasıdır. Tabii bunu yapmak için de takipçi sayınızı artırmanız gerekli. Twitter’ın müşteri ilişkileri için kullanımı mümkün, ama pazarlama amaçları için önemli olan takipçi sayısıdır. İzleyiciniz ne kadar çoksa, mesajınızı yaymanız da o kadar kolaydır.

Peki ama izleyicilerinizi nasıl arttıracaksını? İşte bu soruya HubSpot çalışanlarından ödüllü sosyal medya "bilimci"si Dan Zarrella blogunda yazdığı bir yazı ile 5 adımda cevap veriyor:

1. Kim Olduğunuzu Gösterin

Twitter’a kayıt olurken sizden 3 kişisel bilgi isteniyor: kısa bir tanıtım (bio), bir anasayfa linki ve bir resim. Tahmin edebileceğinizden çok daha fazla hesapta bu bilgiler bulunmuyor. Ama zaman ayırıp bu bilgileri sağlayan hesaplar, diğerlerinden çok daha fazla takipçiye sahip. Kim olduğunuzu gösterin. 2. Kendinizden Bahsetmeyi Bırakın Daha fazla takipçiye sahip hesaplar kendilerinden pek fazla söz etmeyenler. Bir davette tanıştığınız bir kişinin sürekli kendisinden bahsettiğini düşünün. Bu kişiyi uzun bir süre dinlemek ister misiniz? Daha fazla takipçi mi istiyorsunuz? Kendinizden bahsetmeyi bırakın. 3. Yalnızca Sohbet Etmeyin 1000’den fazla takipçiye sahip kişilerin ortalama cevaplama yüzdesi 1000’den daha az takipçiye sahip kişilerinki ile karşılaştırıldığında ilginç bir sonuç ortaya çıkıyor. Daha fazla takipçiye sahip kullanıcıların cevaplama sıklığı çok daha düşük. Benzer bir karşılaştırma 1000000’den daha fazla ve daha az takipçiye sahip kullanıcılar arasında yapıldığında ortaya çıkan sonuç yine aynı. 4. Kendinizi Otoriter Bir Şekilde Tanıtın Dan Zarrella'ya göre en saf efsane, artık eskimeye başlamış olan “kendinize guru demeyin” konusu. Bu konunun bir çok farklı haline rastlamak mümkün ve ne zaman birileri “sosyal medya uzmanı” terimine çamur atsa ya da öyle bir şey olmadığını iddia etse, konu yeniden gündeme geliyor. İşin aslı ise “gözlüklerinizi” çıkartıp gerçek verilere baktığınızda ortaya çıkıyor: “guru” kelimesini kullanan Twitter hesaplarının takipçi sayısı, ortalama bir Twitter hesabından 100 kişi daha fazla. Buradan çıkarılacak sonuç her fırsatta kendinize guru demek olmamalı, ancak listedeki kelimelerin geri kalanına baktığınızda, kendinizi otoriter bir şekilde tanıtmanız gerektiğini farketmelisiniz. 5. İç Karartıcı Olmayın (Debbie Downer Olmayın) Olumsuz yorumlar üzüntü, öfke, olumsuz duygular ve hisler, ve marazi yorumları içerir. Kimse iç karartıcı bir kişiyi takip etmekten hoşlanmaz. Çok sayıda takipçisi olan hesaplar genelde pek fazla olumsuz yorum yapma eğiliminde değildir. Eğer daha fazla takipçi istiyorsanız, neşelenin
!
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap