BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook’tan Yeni Güncellemeler 

Facebook’tan Yeni Güncellemeler 

Facebook’tan Yeni Güncellemeler 

Algoritma güncellemeleri, hikayeler eklentisi, reklamverenler için yeni reklam türleri ile kendini sürekli güncelleyen Facebook yeni güncellemeleri kullanıcı testine sunuyor. Bu testlerin tamamı Facebook’un temel özelliklerinden birine dönüşmese de Facebook’un kullanıcıları paylaşıma teşvik etmesine ve uygulamayı geliştirmesine katkı sağladığı ve farklı bir bakış açısı getirdiği gerçeği yadsınamaz.

Gelin geçtiğimiz haftalarda bir çok kullanıcının beğenisine sunulan yeni güncellemeleri ve testleri birlikte inceleyelim. 

Hareketli Yorum Tetikleyici Kelimeler

Bu yılın başlarında Harry Potter kitaplarının 20. Yıl dönümünde kullanıcılar Facebook’ta Harry Potter, Slytherin, Gryffindor, Hufflepuff ve Ravenclaw kelimelerini yazdığında animasyonlarla karşılaşmıştı. Geçtiğimiz hafta daha genel bir kullanıma açılan bu özellik sayesinde bir Facebook  paylaşımına “Tebrikler” yazarak hareketli yanıtları görebilirsiniz. 


Geliştirilmiş Tercümeler

Facebook, son zamanlarda tüm arka uç çeviri sistemlerini güçlendiren "cümleye dayalı makine çevirim modellerinden sinir ağlarına" geçiş yaparak dil çeviri kapasitesinde iyileştirmeler yaptığını açıkladı.

Facebook’un kullandığı bu otomatik sistem, her gün 4.5 milyardan fazla çeviriyi kolaylaştırıyor ve bu süreçte metin içindeki kelimeleri tek tek çevirmek yerine cümlenin tüm içeriğini dikkate alarak mümkün olan en doğru çeviriyi yapmaya yardımcı oluyor. 

Facebook, Mağazanızı Ziyaret Eden Kişilere Reklamları Hedeflemeye Yönelik Yeni Bir Yöntemi Test Ediyor

Facebook, işletmelerin mağazalarını ziyaret etmiş kullanıcılara reklam hedeflemesini sağlayacak yeni "Özel İzleyiciler" seçeneğini test ediyor; bazı reklam verenler için yeni bir 'Mağaza Ziyaretleri' seçeneği görüntüleniyor. 

Bu seçenek ile daha önce işletmenizi ziyaret eden kullanıcıların bir listesini oluşturmak mümkün olabilir. Kullanıcıların konum hizmetleri ile mağazanın Wi-Fİ sinyallerine göre açık konuma eşleştirerek oluşturulması ön görülen bu liste aracılığıyla mağazanızı ziyaret ederek ürün veya hizmetinizle “gerçekten” ilgilenen kullanıcılar hedeflenebilir ve erişimi genişletmek için benzer kullanıcıları bulmak için de kullanılabilir. 

Özellikle restoran ve kafelerde kullanışlı olacağı düşünülen bu reklam türü ile kullanıcıların tekrar ziyaret etmesini, sadık bir müşteri kitlesi oluşturmayı ve tıpkı yeniden pazarlama reklam türünde olduğu gibi mağazanızdan satın alma işlemini tamamlamadan çıkan kullanıcıları hedeflemeyi mümkün kılacak gibi görünüyor.

Facebook'tan Etkinlikler Özelinde Reklam Hedefleme Özelliği

Facebook, kullanıcıların etkinliklerle olan etkileşimlerine dayanarak özel kitleler oluşturmalarını test ediyor gibi görünüyor. Bu özellik Facebook tarafından onaylandığında etkinliğe yanıt veren kullanıcılardan oluşan özel bir hedef kitle seçme şansımız olacak.  Özellikle tur şirketleri ve organizsyon firmalarının çok daha geniş hedef kitlelere ulaşabilecekleri bu yeni hedefleme özelliğinin kullanıma açılacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ürün veya hizmetinizi kendini sürekli güncelleyen Facebook'ta çok daha geniş bir hedef kitleye ulaştırmak ve Facebook reklamları hakkında detaylı bilgi almak için AdresGezgini'nin alanında uzman ekibiyle hemen iletişime geçin. 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap