BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Başarıya Ortak Olmak

Başarıya Ortak Olmak

Başarıya Ortak Olmak

Indiegogo internet ortamında projelere katılımcı finansman desteği sağlayan uluslararası bir fon sitesidir. Danae Ringelmann, Slava Rubin ve Eric Schell tarafından 2008 yılında California'da kurulmuş ve bu alanda ilklerden biridir.

Indiegogo, insanların bir fikir, yardım veya girişim için fon istemesine olanak sağlar. Sitenin amacı para ile geliştirilebilen bir fikri güçlendirmektir. Tüm dünyadan dokuz milyon kişi aylık olarak siteyi ziyaret eder.

Tanıtım videosunda da dediği gibi: “İşe git, eve git, uyu. Tüm hayatımız bir yere varmadığımız halde gidilen yollarla geçiyor. Peki ya bir gün bir yere beraber gitmeye karar verirsek. Aynı doğrultuda, aynı amaçlarla, beraber keşfetmeye, yaratmaya, problemleri çözmeye gidebilsek... Harika olmaz mı? İşte o zaman bir yere ulaşabiliriz. El ele vererek, kırık olanı düzeltebilir, bir şey geliştirebilir, olmayanı icat edebiliriz; çünkü bir araya gelirsek her yere gidebilir, her şeyi yapabiliriz!”

Bu vesileyle daha önce blogumuzda yer verdiğimiz bir konuya tekrar değinmek istiyoruz. İzmir'de kurulan Tiyatro Medresesi'nin ilk adımlarına tanıklık etmiş, tasarım halinin fotoğraflarını yayımlamıştık. Kamusal bir alanı, herkesin kendi çalışmalarını yapabileceği küçük odaları olan farklı bir yapıya ihtiyaç duyan Erdem Şenocak ve Celal Mordeniz'in ortaya attığı muhteşem fikir ile projeyi uygulamayı seve seve kabul eden Sevan Nişanyan, medreseyi Şirince’de inşa ettiler.

medrese1

Böylece Türkiye’nin tek Performans Araştırmaları Merkezi'ni kurmuş oldular.

Tiyatro Medresesi, düzenlediği atölye çalışmaları, tiyatro kampları, paneller ve konferanslarla, ev sahipliği yaptığı araştırma takımıyla, hem amatör hem de profesyonel tiyatrocular için sınırlarını fark edebilecekleri, zorlayabilecekleri, aşabilecekleri bir merkez konumuna geldi.

medrese3

Aynı zamanda seyirciler ve sanatçıların beraberce konaklayacağı, avluda bir araya gelerek tanışma ve tartışma imkânı bulacağı gerçek bir karşılaşma mekânı oldu.

medrese5

Bugün Tiyatro Medresesi tamamen yaşayan, araştıran, projeler üreten ve usta sanatçıları ağırlayan bir okul niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

medrese4

Fakat durum şu ki; Tiyatro Medresesi yalnızca yaz aylarında faaliyette olabiliyor; çünkü çatı yaptırmak için yeterli imkan henüz bulunamadı.

Bugün siz de Indiegogo üzerinden, Tiyatro Medresesi'nin Türkiyeli sanatçıların, dünyanın dört bir yanından gelen meslektaşlarıyla buluşacakları bir mekân olmasına, Türkiye’deki çok büyük bir sanatsal boşluğu doldurmasına destek verebilir, başarıya ortak olabilirsiniz!

Gelin hikayeyi Erdem Şenocak'tan dinleyelim:

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap