BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Cliqset.com: Sosyal Ağ Hesaplarınızı Bir Arada Tutun!

Cliqset.com: Sosyal Ağ Hesaplarınızı Bir Arada Tutun!

Cliqset.com: Sosyal Ağ Hesaplarınızı Bir Arada Tutun!

Gün geçtikçe, sosyal paylaşım sitelerinin sayılarında yaşanan artış kuşkusuz sosyal web kullanıcılarının da tek elden bütün hesaplarını güncelleyebilmeleri ihtiyacını doğuruyor. Özellikle son dönemde Twitter, Facebook, FriendFeed, Google Buzz gibi sitelerin kullanımının yaygılaşması, sosyal medya ekosistemi oluşturabilecek bazı içerik toplayıcı sitelere ihtiyaç doğuruyor.

Bu sitelerden biri de, henüz ülkemizde çok fazla kullanıcısı olmayan Cliqset.com! 2008 yılında yayın hayatına başlayan site aslında üçüncü parti uygulama. Bu uygulama sayesinde internet üzerinden online sosyal kimlikler oluşturabiliyor ve bu kimliklere şekil verebiliyorsunuz. Tarafsız sosyal ağ platformu Cliqset sayesinde kendinizi, kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve kimleri tanıdığınızı sizi izleyen diğer kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz.

cliqset

Geçtiğimiz günlerde ara yüzünün yenilenmesiyle dikkatleri üzerine çeken site, Cliqset.com 2.0 adıyla sosyal medya kullanıcıları ile buluştu. Bir tek ara yüzden onlarca sosyal hesabı aynı anda kontrol edebilme olanağı sağlayan  Cliqset 2.0, güçlü bir Twitter entegrasyonu, Foursquare desteği, yenilenmiş gösterge paneli ve ana menüsü ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Facebook, Twitter, Linkedin ve Google Buzz gibi 70'den fazla sosyal servise entegre edilebilen site ile tek elden tüm sosyal ağ hesaplarınızı yönetebiliyorsunuz.

Sosyal ağ kullanımının yaygınlaşması dolayısıyla bu hesapları kullanan üyelerin de sayılarının artması sonucunda tek elden yönetimli siteler yaygınlaşmakta ve giderek daha fazla tercih edilir hale gelmektedir. Bu anlamda Cliqset CEO’su Darren Bounds’a göre Cliqset’in amacı, gerçek zamanlı online sosyal kimlik platformu yaratmak ve sosyal ağları daha iyi organize edebilmek adına  Cliqset’i dağıtılmış sosyal medya ekosistemi haline getirmektir.

Tam Entegre Twitter Desteği

Microbloglar arasında en popüler oluşumlardan biri hiç kuşkusuz Twitter! Cliqset’in yayın hayatına girdiği günden bu yana, Twitter tarafından desteklediği de bilinmekteydi. Fakat önceki versiyondan farklı olarak, Cliqset 2.0 sayesinde artık Twitter güncellemelerinizi Cliqset üzerinden yapabiliyorsunuz. Ayrıca Cliqset’e henüz katılmamış Twitter kullanıcıları ile haberleşebiliyor, yine Cliqset üzerinden Twitter kullanıcılarını takip edebiliyor ya da takipten çıkarabiliyorsunuz. Gelişmiş Twitter entegrasyonu sayesinde Twitter profilinizde gerçekleştirebildiğiniz her şeyi Cliqset ile de gerçekleştirebiliyor ve daha fazla sosyal ağ yönetebiliyorsunuz. Yeni arayüz ile Cliqset’e üye olmayan sosyal web kullanıcılarına bile ulaşmak mümkün hale gelmiş durumda!

Hızla Büyüyen Sosyal Medya Ekosistemi: Cliqset.com

Bir bütün olarak Cliqset tüm sosyal ağların kontrol edilebilirliğini sağlayan merkez bir site olma yolunda ilerliyor. Darran Bounds’a göre, tüketicilerin sosyalleştiği çevrimiçi sosyal ağların çoğunda hedef, sosyal medya ekosistemi oluşturmaktır. Cliqset de bu amaçla başladığı yolculuğunda kısa sürede büyük mesafe katetmiş. Kullanıcı istatistiklerine bakıldığında 2009 Kasım’da 5.000 olan kullanıcı sayısı 2010 Temmuz ayında 66.000’e ulaşmış.

Friendfeed ve Google Buzz’un öncülüğünde başlayan içerik ve sosyal kullanıcı toplama, sosyal medya ekosistemi Cliqset tarafından büyük ölçüde yeniliklerle genişletilmiş durumda. Cliqset ve Threadsy, Seesmic, Tweetdeck gibi örnekleri sosyal medya kullanıcılarına ağlarını ve hesaplarını tek elden yönetmeleri adına gerçek zamanlı kolaylık sağlıyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap