BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Kartvizitlerinizde Sosyal Medya ile Fark Yaratın

Kartvizitlerinizde Sosyal Medya ile Fark Yaratın

Kartvizitlerinizde Sosyal Medya ile Fark Yaratın

Sosyal medya iş dünyasını bir fırtına gibi etkisi altına aldı. Günümüzde neredeyse bütün işletmelerin vazgeçilmez bir ihtiyacı haline geldi. Dolayısıyla iş dünyasında başarılı olmak için sosyal medyadaki güncellemelerden uzak kalmamak gerekir. Kendinizi iş dünyasında tanıtmak için kullandığınız kartvizitinizde sosyal medyanın birçok avantajından faydalanabilirsiniz.

Hepimizin bildiği gibi iş dünyasında bir çok gelişme meydana geldi ancak yine de geleneksel kartvizitler yerini sağlam bir şekilde koruyor. Tüm işletmelerin artık birer Facebook, Twitter  hesapları, websiteleri, blogları ve e-mail adresleri var. Bütün bunlar müşterilerinize ulaşmanın yepyeni  ve kolay yollarıdır. Ancak hala revaçta olan geleneksel kartvizitler de yerini henüz başka birşeye bırakacak gibi görünmüyor. Bu yüzden sosyal medya hesaplarınızı ve geleneksel kartvizitlerinizi birlikte kullanarak daha fazla geri dönüş elde edebilirsiniz.

Kartvizitiniz iletişim bilgilerinizi, şirket logonuzu, sizi öne çıkaracak şeyleri ve müşterinizin bilmesini istediğiniz önemli bilgileri içermelidir.  Bunun yanında sosyal medyadaki varlığınız ile bağlantı kurmanızı sağlayacak bilgiler de eklemelisiniz;

Web adresiniz - Şirketinizin fiziksel adresi kartvizitiniz üzerinde artık çok da gerekli değildir. Kartvizitinizde web adresinizi bulundurmanız fiziksel adresinize ulaşılabilmesine de yardımcı olacaktır. İkisinden birisini tercih etmeniz gerektiğinde web adresiniz bu iki bilgiyi de içereceğinden en mantıklı seçim olacaktır. Web adresiniz sadece fiziksel adresinize değil aynı zamanda şirketiniz hakkında detaylı tüm bilgilere ulaşmayı mümkün kılar.

Facebook Sayfanız – Şirketinize ait bir Facebook sayfanız var ise bunu mutlaka kartvizitinizde bulundurun. İnsanlar zaten her gün Facebook’ta saatlerce vakit harcıyor ve eğer sayfanızı takip ettirmeyi başarabilirseniz  kolaylıkla müşterilerinizin hayatlarında bir yer etmiş olursunuz.

Twitter – Facebook gibi Twitter’da insanların sıklıkla ziyaret ettiği sitelerden biridir. Facebook’tan daha farklı bir amaca hitap etse de müşterilerinizin kartvizitinizde görerek aşina oldukları bir isimle Twitter’da iletişime geçmeleri muhtemeldir.

QR Kod – QR Kod (Quick Response Code) kartvizitinize ekleyebileceğiniz küçük bir barkoddur. Akıllı telefon kullanıcıları yükleyecekleri bir uygulama yardımıyla QR Kodları tarayarak websitenize bağlanabilirler. Bu yöntem reklam yapmanın en yaratıcı yollarından biridir.

İşletmenizin çalışma alanına göre öncelikli olan sosyal ağlarınızı siz belirleyebilirsiniz.  Ayrıca sosyal medyanın 24 saat ve heryerden ulaşılabilirliğini ve daha birçok faydasını işletmeniz için avantaja çevirebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap