BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Bayram Tatilinde AdWords Fırsatları

Bayram Tatilinde AdWords Fırsatları

Bayram Tatilinde AdWords Fırsatları

Reklamverenlerin bazıları tatil zamanlarında reklama bütçe ayırmayarak tasarruf etme yoluna gider. Halbuki tatilde AdWords reklamı vermek bir çok açıdan avantajlıdır. Aşağıdaki avantajları değerlendirmeye almanızı tavsiye eder, iyi bayramlar dileriz.

  1. Tatillerde rakipleriniz kısıntıya gittiği için Google’daki rekabet azalır ve tıklama başı maliyetler düşer, eğer siz bu dönemde teklifleri düşürerek reklamınızı çalıştırmaya devam ederseniz düşük maliyetler ile müşteri kazanmaya devam edebilirsiniz.
  1. Tüketiciler tatil zamanlarında daha rahat olurlar ve daha çok arama yaparlar. Uzun zamandır satın almayı düşündükleri hizmeti veya ürünü satın almaya daha meyilli olurlar. Bu nedenle hedef kitlenize tatil zamanlarında bile hatırlatma yapmakta fayda vardır. Özellikle bu dönemlerde yeniden pazarlama (remarketing) kampanyalarınızı mutlaka çalıştırmanızı tavsiye ediyoruz.
  1. Tatil sonrasında satışlarınız hazır olsun istiyorsanız tatil boyunca reklam yapıp sitenizden başvuru formlarını toplamak iyi bir fikirdir. Böylece tatilden döndüğünüzde yeni satışlar için aday müşterileriniz önünüzde hazır olur. Üstelik büyük bir müşteri yakaladığınızda tatilde bile olsanız ona dönüş yapıp satış yapma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap