BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Antisosyal Telefon Oyunları Üzerine [Ted Konuşması]

Antisosyal Telefon Oyunları Üzerine [Ted Konuşması]

Sosyal Strateji Uzmanı Renny Gleeson, bu 3 dakikalık komik ama dokunaklı konuşmasında,  şu an yaşadığımız deneyimin daha sonra sosyal medyada hakkında yazacaklarımızdan daha önemsiz olduğu bir dünyayı analiz ediyor. Böyle bir dünyanın ortaya çıkmasında ise ulaşılabilirik kültürünün payı çok fazla. Ulaşılabilirlik kültürünün yükselişiyle birlikte mobil cihazlarımızda da bir artış meydana geliyor  ve mobilin yaygınlaşmasıyla da ulaşılabilirliğe dair beklentilerimiz artıyor.  Bu da bizi ulaşılabilirlik yükümlülüğü altına sokuyor.

1

Henüz toplumda insanların nasıl ulaşılabilir olacağıyla ilgili kesin bir düzenlemeye sahip değiliz. Sınırları henüz çizilmemiş şeylerin toplumda bazı sonuçları ortaya çıkar ve bunun sonucunda da aynen şöyle bir görüntü ortaya çıkıyor; Birisiyle yanyana iken cep telefonunuz elinizdeyse, onlara söylediğiniz şey: “Senin benim için şu cihazın verdiği hiçbir şey ama hiçbir şey  kadar değerin yok.”

Renny Gleeson’ın bu anlamlı konuşmasının sonunda bir isteği var: “Teknolojiyi biz yaratıyoruz, bu teknoloji de paylaşılan yeni deneyimi yaratıyor, bu deneyim ise yeni dünyayı yaratacak. Sizden istediğim; insanı daha fazla insan yapan, daha az insan olmaktan uzaklaştıran teknoloji üretelim.”

Keyifli seyirler.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap