BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google ın Yeni Reklam Formatı: Medya Reklamları

Google ın Yeni Reklam Formatı: Medya Reklamları

Medya Reklamları Yeni Reklam Biçimleri Ailesine Katıldı

Bir yıldan uzun bir süre önce arama motoru Google.com'a daha ilgili reklamlar getirmek için AdWords ekibi "AdWords Yeni Reklam Biçimleri Girişimi"ni (AdWords New Ad Formats Initiative) tanıtmıştı. O zamandan beri 10'dan fazla yeni reklam biçimini kullanıma açıldı ve çok daha fazlasını test edildi. Yeni reklam biçimleri, potansiyel müşterilerinize doğru bilgiyle ve onların istediği biçimde ulaşabilmenizi sağlamak için tasarlandı. Bu reklamlardan biri de Medya Reklamları!

Medya Reklamları, Google.com'da video reklamlarını hedeflemek, ödemelerini gerçekleştirmek ve deneyimlemek için yeni yollar sunan yeni bir reklam modeli. Halihazırda varolan AdWords reklamlarınıza bir video oynatıcı ekleyen Video Uzantılarının aksine, Medya Reklamları videolarınızı ortaya çıkaran ve ön planda tutan tamamen ayrı bir reklam biçimidir.

Her şeyden önce Medya Reklamları Google.com'daki tipik AdWords reklamları gibi hedeflenmiyor. Medya Reklamları ile herhangi bir anahtar kelime seçmiyorsunuz, hedefleme tamamen otomatik. Bir kullanıcı Google.com'da algoritmaların filminizin adıyla (adı ve adındaki varyasyonlarıyla) doğrudan ilgili olduğunu belirlediği bir arama yaptığında, arama sonuçları sayfasının en üstünde otomatik olarak Medya Reklamınız görüntüleniyor. Araştırmalar, kullanıcılar Google.com'da bir film adı için arama yaptığında en büyük sıklıkla bir fragman aradıklarını gösteriyor. Medya Reklamları, bu kullanıcıların tam olarak aradıkları şeyi bulmalarını sağlamasına yardımcı oluyor.

Medya Reklamları ile ilgili eşsiz olan ikinci nokta ise ödeme şekliniz. Google.com'daki tipik AdWords reklamlarının aksine, Medya Reklamları için herhangi bir teklif vermiyorsunuz. Bunun yerine, Medya Reklamlarına tıklamalar sabit bir fiyat üzerinden ücretlendiriliyor. Basitleştirilmiş ücretlendirme modeli Medya Reklamları kampanyanızı bütçelendirmenizi ve entegrasyonunuzun tam olarak ne kadara mal olacağını bilmenizi kolaylaştırıyor.

Son olarak ve en heyecan verici olan nokta, Medya Reklamlarının Google.com'da videoları deneyimleme şeklinizi değiştirmesi. Google.com'da video göstermek için yerinde video oynatıcı kullanan Video uzantılarının aksine, Medya Reklamları yeni bir Lightbox medya oynatıcı sunuyor. Birisi küçük resime ya da "izle" linkine tıklayarak videonuzu oynattığında, Lightbox oynatıcı ekranınızın ortasına genişliyor ve etrafındaki sayfanın geri kalanını karartıyor. Bu deneyim izleyicinin tüm dikkatini videoya odaklamayı ve çok daha sinema benzeri bir deneyim yaratmayı amaçlıyor.

Medya Reklamları şu an için, yeni piyasaya sürülen filmlerini tanıtan büyük film stüdyolarının kullanabildiği sınırlı sürüm aşamasında. Zamanla, Medya Reklamları daha fazla endüstriden daha fazla reklamverene sunulacak ve böylece videolarını Google.com'da tanıtmak isteyenlere yardımcı olacak!

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap