BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • 26. SİU Kurultayı'ndan Notlar

26. SİU Kurultayı'ndan Notlar

26. SİU Kurultayı'ndan Notlar

AdresGezgini AR-GE Merkezi olarak bu yıl 26.'sı İzmir Çeşme Altınyunus Otel'de düzenlenen Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları (SİU) Kurultayı'na hem sponsor olduk hem de yönetim kurulu üyelerimiz Dr. Bora Mocan ve Dr. Şükrü Ozan kurultaya katılım gösterdi. 

AdresGezgini Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bora Mocan, 4 Mayıs Cuma Saat 17:00'de "Yenilikçi İş Zekası Uygulamalarıyla Dijital Pazarlama Verilerinin Kullanılarak, Kendi Kendini Yöneten Akıllı Sistemler Geliştirilmesi" başlıklı sunumuyla, özel davetli konuşmacı olarak endüstri oturumlarında yer aldı.

Yenilikçi İş Zekası Uygulamalarıyla Dijital Pazarlama Verilerinin Kullanılarak, Kendi Kendini Yöneten Akıllı Sistemler Geliştirilmesi başlıklı projede, geri beslemeli kontrol ve optimizasyon algoritmalarının dijital pazarlama özelinde kullanılması sağlanmaktadır. Literatür incelediğinde dijital pazarlama alanında optimizasyon teknikleri genelde kullanılmakta olup, kontrol tekniklerinin bu alanda kullanılmadığı gözlenmiştir. Proje kapsamında; müşteri hikayelerinin modellenmesi konusunda yaşanabilecek problemler, bazı müşterilerin iş modellerinin ve teknik altyapılarının geliştirecek sisteme uygun olmaması, müşteri devamlılığı olmayan sektörlerde performans ölçümlerinin yetersiz veri nedeniyle sağlıklı olarak yapılamaması, otomasyon kriterlerinin belirlenmemesi nedeniyle akıllı karar sistemlerinin yanlış çıktılar üretmesi çözülmesi gereken temel zorluklardır.

AdresGezgini AR-GE Müdürü Dr. Şükrü Ozan "Makine Öğrenmesinde Çoklu İşleme ile Sistem Performansını Arttırmak" başlıklı bilimsel makalesini 5 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşen Makine Öğrenmesi ve Sinir Ağları 7 başlıklı oturumda sundu.

Sponsoru olduğumuz 26. SİU Kurultayı'ndan görüntüler: 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap