BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sosyal Medya Pazarlama İstatistikleri - 2017

Sosyal Medya Pazarlama İstatistikleri - 2017

Sosyal Medya Pazarlama İstatistikleri - 2017

Tüketicilerle işletmeler arasında çift yönlü iletişim kurulmasını sağlayan ve popülerliğini her geçen gün artıran sosyal medya mecraları işletmeler için vazgeçilmez bir pazarlama kanalı haline gelmiştir. 2017 yılı kullanıcı, içerik istatistiklerinin ve kullanım oranlarının incelendiği bu blog yazısı, sosyal medya planının oluşturulması ve doğru hedef kitle için doğru mecranın seçilmesi konusunda işletmeler için faydalı olacaktır.

Sosyal medya kullanıcıları arasında yapılan bir araştırma sonucunda çıkan sonuçlara göre hazırlanan bu blog yazısına ek olarak, sosyal medya raporları doğrultusunda aldığınız verilerle takipçilerinizin demografik özelliklerini, ilgi alanlarını, hangi tür içerikleri daha çok beğendiğini gözlemleyip içerik planınız bu doğrultuda oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı İstatistikleri:

  • Erkek internet kullanıcılarının %75'i, kadın internet kullanıcılarının %83'ü Facebook profiline sahip.
  • Toplam dünya nüfusunun %22'si Facebook kullanıyor.
  • Instagram kullanıcılarının çoğu 18 – 29 yaşları arasında ve gençlerin %32'si Instagram'ın en önemli sosyal medya kanalı olduğunu düşünüyor. Bu veri doğrultusunda gençleri hedefleyen bir ürün veya hizmetiniz varsa Instagram reklamlarını kullanarak doğru bir kanalla hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

İçerik İstatistikleri:

  • Görsel kullanılan Tweet'ler diğerlerine göre %18 daha fazla tıklama almaktadır.
  • Pinterest'te 100 milyon yemek panosu ve 146 milyon moda panosu bulunmaktadır. Bu veri doğrultusunda yemek ve moda sektöründe hizmet veren bir işletmenin mutlaka bir Pİnterest hesabına sahip olması gerekir.
  • Facebook'ta günlük 100 milyon saatlik video içerik izlenmektedir. Hedef kitlenize Facebook aracılığıyla ulaşmayı planladığınız noktada içerik planınıza mutlaka video içerikleri ekleyebilir ve bu içerikleri Facebook reklamları aracılığıyla öne çıkartabilirsiniz.

Sosyal medya kanallarının demografik, kullanıcı sayıları ve içerik istatistiklerini aşağıdaki infografikte incleyebilir, sosyal medya reklamları ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular için alanında uzman ekibimize ulaşabilirsiniz.

 

2017-Sosyal-Medya-İstatistikleri-Logo

      Kaynak: blog.red-website-design.co.uk

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap