BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yeni Google Ads Komut Dosyası Deneyimine Başlayın

Yeni Google Ads Komut Dosyası Deneyimine Başlayın

Yeni Google Ads Komut Dosyası Deneyimine Başlayın

Google Ads komut dosyaları, Google Ads hesabınızda otomatik değişiklikler yapmaya yarayan esnek kullanılabilen güçlü bir değişiklik yapma yoludur. Özel JavaScript kodları kullanarak hesabınızda bir çok değişiklik yapabilirsiniz. Teklifleri değiştirmek, reklam gruplarını duraklatmak, anahtar kelimeler eklemek, öneriler sekmesindeki iyileştirme araçları için ve diğer yaygın görevler gibi bir çok yerde komut dosyalarını kullanabilirsiniz. Hesabınızdaki komut dosyalarıyla çalışma durumunu daha da pratikleştirmek ve kolaylaştırmak için iyileştirilmiş performans, kampanya teklif stratejileri desteği ve daha fazlasını içeren yeni bir komut dosyası deneyimini sunmaya başladı.


Daha Hızlı Performans ve Daha İyi Doğrulama

Yeni güncelleme ile artık aynı sürede daha fazla varlığı (yani kampanyaları, reklam gruplarını ve anahtar kelimeleri) işleyebilecek ve değişiklik yapabileceksiniz. Daha büyük ölçekteki çalışmalarınıza yardımcı olması için, süre sınırlamaları hala geçerli olsa da, işlemeyle ilgili varlık sınırları kaldırılmış bulunmaktadır.

Bu durumlara ek olarak Google komut dosyası doğrulama sürecini de iyileştirdi. Doğrulama işlemi, komut dosyanızın yürütülmesini simüle etmenin bir yoludur; bu durum, komut dosyanızda hatalar veya yanlışlıklar olup olmadığını kontrol edebileceğiniz ve program çıktınızın çalışmadan önce beklediğiniz gibi çalışıp çalışmadığından emin olabileceğiniz anlamına gelir. İleriye dönük olarak bakıldığında komut dosyası deneyimi, doğrulama süreci, hesap ve kampanya sınırlarına uyulmasını, anahtar kelime tekliflerinin kampanya bütçesini aşmamasını, URL'lerin doğru biçimde biçimlendirilmesini ve daha fazlasını sağlayacaktır.

 

Teklif Stratejileri için Destek

Tekliflerinizi yönetmenize ve kolaylıkla ayarlamanıza yardımcı olmak için artık teklif stratejilerinizi komut dosyalarıyla belirleyebilirsiniz. Bu duruma, hedef ROAS veya hedef gösterim payı gibi ek bir parametre gerektiren teklif stratejileri için tam destek dahil edilmiştir.

Bu güncellemenin bir parçası olarak , JavaScript'in daha yeni bir sürümü olan ES6 için de destek alabilirsiniz. Eski komut dosyalarının 31 Ekim 2022'de kullanımdan kaldırılacağını unutmayın.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Safa Bertan tarafından yayınlanmıştır.

Safa Bertan, 1994 yılında İzmir'de doğdu.2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. Üniversite hayatı boyunca çeşitli kurs ve seminerlere katılan Bertan, mühendislik bilgisini ve vizyonunu geliştirdi. Aynı zamanda üniversitede aktif olarak 5 yıl boyunca Amerikan Futbolu oynayarak okulunu temsil etmiştir.2020 yılında Yüksek Lisans eğitimi için İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Finans bölümüne başladı.Kariyer hedefinde üst düzey bir yönetici olmayı hedefleyen Bertan, kendisini hem mühendislik hemde finansal olarak geliştirebileceği için dijital pazarlama alanına yönelmek istedi ve AdresGezginin'de Veri Analiz Uzmanı olarak görev almaya başladı.Düzenli olarak spor yapmaktan ve Amerikan futbolunu takip etmekten hoşlanıyor aynı zamanda arkadaşları ve ailesi ile vakit geçirmeyi ve gezmeyi seviyor.

Yorum Yap