BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yeni Asır Gazetesi katkılarıyla İzmir de Sosyal Medya Eğitimi

Yeni Asır Gazetesi katkılarıyla İzmir de Sosyal Medya Eğitimi

Geçtiğimiz hafta 27 Ekim'de İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Taylan Demirkaya ile birlikte Yeni Asır İnsan Kaynakları Gazetesi'nin düzenlediği sosyal medya konulu bir eğitim verdik. AdresGezgini'ni temsilen konuşmacı olarak katıldığım seminerde, kişilerin ve markaların bu mecrayı dikkatli kullanmaları, özellikle yapılan paylaşımlar konusunda titiz davranılması gerektiği üzerinde durduk.

Bildiğiniz gibi günümüzde sosyal medya araçları birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılıyor ama amaç bu araçları etkin kullanmak olmalı. Taylan Demirkaya da bu soruna dikkat çekerek sözlerine başladı: "Artık herkesin elinde bir mikrofon var. Bu araçlar sayesinde kişilerin etki alanlarının gelişiyor ve markalar bile bu durumun farkına vararak reklamlarının bir kısmını bu araçlarla yapıyor. İş sosyallikle ilgili. Sosyal olmak hayatta kalmak, topluluğa üye olmak, türünü devam ettirmek ve kariyer sahibi olmak gibi güdülerimize dayanıyor. Zaten reklamların çoğunda da bu güdülerimiz kullanılıyor. Sosyal oluşumuzun altında akıl dışı davranışlar yatıyor" dedi. Eskiden olayların geleneksel medyada yer aldığını, şimdi ise daha geleneksel medyada yer almadan çok hızlı bir şekilde sosyal medya araçlarıyla yayıldığını anlatan Demirkaya, bu mecrada yer alan firma ve kişilerin çok dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Etkinliğin ikinci bölümünde de ben insanların her zaman sosyal olduğunu, sadece araçların değiştiğini belirterek konuşmama başladım. Sosyal medya araçları sayesinde günümüzde hepimizin tüketici-üretici haline geldiğini belirterek markaların sosyal ağları nasıl doğru kullanmaları gerektiği konusunda bilgiler verdim. Genelde sosyal medya ile gerçekleşen başarı hikayeleri üzerine odaklandığım sunumumda sosyal medya stratejilerinde blogların önemli bir yer alması gerektiğine de değinerek bloglarda özgün içerik kullanılması ve samimi olunması gerektiğini belirttim. Gediz Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen seminere özellikle üniversite öğrencilerinin ilgisi büyüktü. Yeni Asır İnsan Kaynakları Gazetesi'ne ve Ahmet Veli Olgundeniz'e bu güzel eğitim için AdresGezgini adına teşekkür ederim.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap