BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yılbaşı Reklamları için Dijital İpuçları

Yılbaşı Reklamları için Dijital İpuçları

Yılbaşı Reklamları için Dijital İpuçları

Yeni bir sene yaklaşırken tüketiciler hediye alma telaşına kendisini kaptırıyor. Bu durum reklam verenlerin de reklam performansını arttırmak için çözüm yolları aramasını sağlıyor. Yılbaşı dönemi kampanyalarını planlarken bir çok etken göz önünde bulunduruluyor. En önemli etken internette araştırma yapan ve satın alan kullanıcıların artması. Türkiye'deki kullanıcıların %72'den fazlası ürün almadan önce internette araştırma yapıyor. Alışverişe ayırdıkları zamanın %60'ını artık internette harcıyorlar.

Günümüzde cep telefonları adeta hayatımızın bir parçası gibi olduğu için mobil kullanım oldukça arttı. Türkiye'de kullanıcıların %73'ü mobil cihazlardan alışveriş yapmaktadır.

Yılın son döneminde alışveriş yapan tüketiciler araştırma yaparken online ve offline tüm kanalları kullanıyorlar. Bu nedenle tüketicilerin tüm mikro anlarında kendinizi onlara hatırlatmak size büyük bir avantaj sağlayacaktır. 

Örneğin Black Friday kesinlikle herkesin beklediği bir dönem, ürün araştırmalarının en yoğun olduğu dönem olmasına karşın tek başına değerlendirdiğinizde başarıyı tam ölçmeniz mümkün olmuyor büyük resme bakarak kullanıcının alışveriş yolculuğunu değerlendirmek önemli.

Özel indirimler ve fırsatlar müşterilerin satın alma deneyimini daha iyi hale getirmektedir. Ekstra fırsatlar sunmakta fayda var.

Google'ın makine öğrenimi gün geçtikçe daha da iyi bir hal alıyor bu nedenle akıllı alışveriş reklamları ile ilgilenen kitleye kendinizi göstermek çok doğru olacaktır.

Benzer kitle özelliğini kullanarak sizin ürününüze benzer ürünleri araştıran kitleyi sitenize çekebilirsiniz.

Müşterilerin araştırmadan satın almaya kadar izlediği yolda onlarla yeniden bağlantı kurun.

Özellikle yılbaşı döneminde rekabet artacağı için esnek bütçe kullanmak için kendinizi hazırlamanızda fayda var.

 

 

Kaynak: https://www.thinkwithgoogle.com

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Gökçe Ersu tarafından yayınlanmıştır.

Gökçe Ersu, 1992 yılında İzmir'de doğdu. Karşıyaka Necip Demir Anadolu İletişim Meslek Lisesinden mezun olan Ersu, eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamlamıştır. Lise yıllarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Bölümü’nde staj yapmıştır. Üniversite yıllarında okulda görevli öğrenci programına katılarak iş deneyimlerini arttırmıştır. Üniversitedeyken gençlik değişimi projesiyle Slovakya'ya gitmiş ve Youthpass sertifikası almıştır. Üniversite stajını ise İnanç Giyim Alchera firmasında pazarlama asistanı olarak yapan Ersu, mezun olduktan sonra Chasecall, Özdilek ve Greenland Hotel gibi çeşitli firmalarda iş deneyimi kazanmıştır.

Yorum Yap