BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yandex İzmir Basın Lansmanı

Yandex İzmir Basın Lansmanı

Avrupa’nın en büyük internet şirketlerinden ve arama motorlarından biri olan Yandex’in, 4 Mayıs cuma günü Hilton İzmir'de gerçekleşen “İzmir Yandex Panoramaları” konulu lansmanına AdresGezgini olarak bizler de davetliydik.

Kahvaltı ile başlayan lansman, Yandex Ürün Yöneticisi Serhad Akkoç’un sunumuyla devam etti. Serhad Akkoç sunumuna, Yandex firmasının dünya şirketleri arasındaki konumunu açıklayarak başladı ve Yandex Türkiye’nin ise Eylül 2011 yılından itibaren Türkiye’de hizmet verdiğini söyledi. Yandex’in toplamda 20 servisinin bulunduğundan bahseden Akkoç, günde 400.000 kez tıklandığını da belirtti. Yandex’in genel anlamda 2 hizmetinin olduğunu, arama motorunun yanında harita servisi de bulunduğunu söyledi.  Bugün Yandex Harita Servisi’nde dünyada toplamda 554.000 yol ve 600 organda yer aldıklarını belirtirken, güncel uydu görüntüleriyle harita görüntülerini zenginleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Yandex Harita Servisi’nin, Türkiye’de güncel uydu görüntülerinin ilk olarak İstanbul ve Ankara’da etkin olarak kullanıldığını, diğer illerde ise henüz test aşamasında olduğunu açıkladı. Ayrıca Yandex Harita Bilgisi’nin 2 nokta arasındaki rota bilgilerini de verdiğini belirten Akkoç, Türkiye’de 81 il 952 ilçe de hizmet verdiklerini söyledi. Yandex Harita Bilgisi’nde artık panoramik görüntülere de hizmet verdiğini ve Türkiye’de henüz İstanbul ve Ankara’da kullanıldığını açıklarken, bugünden itibaren bu hizmetin İzmir’de de olacağının da müjdesini verdi. Ayrıca Yandex’in akıllı telefonlar içinde Yandex Panorama uygulamasının bulunduğunu sözlerine ekledi. Yandex panoramik çekimlerin yapım sürecinden de bahseden Serhad Akkoç, çekimlerin araçlar ve bisikletlerle gerçekleştirildiğini ve taşınabilir laptoplar ile de an ve an bilgisayar programlarıyla birleştirildiğini örnek resimlerle anlattı. Türkiye’de oluşacak tüketici taleplerine göre diğer iller için de Yandex Panoramik uygulamasının geliştirilerek hizmete sunulacağını söyleyerek sunumunu tamamladı.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap