BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Webby Ödülleri

Webby Ödülleri

Webby Ödülleri

İnternetle ilgili ödüllerin Oscar'ı olarak anılan Webby Ödülleri, sahiplerini buldu. Her kategoride iki kazananın olduğu yarışmada, kazananların bir tanesi Uluslararası Dijital Sanatlar ve Bilimler Akademisi tarafından diğeri ise her yıl olduğu gibi “Halkın Sesi” adı altında internet üzerinden katılımcıların oylarıyla seçildi. Ödül kategorileri Website, İnteraktif Reklam & Medya, Online Film & Video, Mobil & Uygulamalar, Sosyal ve bunların alt kategorileri olarak belirlendi.

Bu yıl 18.si düzenlenen yarışmanın üyelerinden bazıları; ünlü aktör Kevin Spacey, müzisyen David Bowie, internetin mucitlerinden Vint Cerf, Huffington Post Medya Grubu Başkanı ve Editörü Arianna Huffington, Twitter kurucularından Biz Stone, R/GA Başkanı ve Kurucusu Bob Greenberg, Instagram kurucularından Kevin Systrom, Google Yaratıcı Yönetmeni Iain Tait, Mozilla CEO'su Mitchell Baker, Tumblr'ın kurucusu David Karp gibi isimlerdi.

18. Webby Ödülleri 60 ülkeden ve 50 eyaletten 1200 giriş aldı ve dünya çapında 900 milyondan fazla medya gösterimi oluşturuldu. Her yıl, Webby Halkın Sesi Ödülleri tüm dünyada milyonlarca oy toplamaktadır.

İşte bu senenin kazananlarından örnekler:

En İyi Ana Sayfa

1

En İyi Yeme-İçme Sitesi

2

En İyi İnteraktif Video Kullanımı

7

En İyi Oyun Sitesi

3

En İyi Sosyal Medya Kullanımı

4

En İyi Kamera Kullanımı

5

En İyi Televizyon Sitesi

6

Kazananların tamamını görüntülemek için: http://www.webbyawards.com/winners/2014 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap