BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İlham Veren Facebook Hayran Sayfası Duvar Güncellemeleri

İlham Veren Facebook Hayran Sayfası Duvar Güncellemeleri

Sosyal medya stratejisi geliştirmek isteyen hemen her markanın ortak korkusu, başarısız olmaktır. Facebook hayran sayfalarını yöneten topluluk yöneticileri ve sosyal medya uzmanları için ise sanırım en büyük sıkıntı, sayfaya hangi içeriği gireceğini belirlemek. Özellikle de marka takipçilerinden gelecek olumsuz tepkilerden korkan sosyal medya iletişimcileri için durum daha da zor. Eğer, topluluk yöneticileri yönettikleri sayfalara ne yazacaklarını ve hangi üslubu kullanacaklarını kestiremezlerse, sayfalar Western filmlerindeki terk edilmiş kasabalara benzer. Peki ya başarılı Facebook sayfaları? Başarılarını neye borçlular sizce? Sosyal medya dünyasının en önemli Facebook istatistikleri portalı Socialbakers, sosyal medya alanında çalışan herkese fayda sağlayacak bir blog yazısı ile bu başarının sırrını paylaşmış. 1 milyonun üzerinde Facebook hayran sayfasını inceleyen Socialbakers ekibi, sadece metin içeriğe ait en iyi sayfa güncellemelerinden oluşan bir tablo çıkarmış. Hayran sayfalarına ve onlara ait en iyi durum güncellemelerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Bu görsel bize gösteriyor ki yönettiğimiz sayfalara üye olan kişilerle gerçek anlamda iletişim kurabilmenin yolu samimiyetten geçiyor. Örneğin, bir pizza dükkanınız varsa ve müşterilerinizin sizinle iletişime geçmesini istiyorsanız “Sucuklu pizzayı seviyorsanız bu iletiyi beğenin” gibi bir duvar yazısı paylaşabilirsiniz. Ya da ünlü kişilerden alıntılar yapabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap