BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Video nun Geleceği Şekilleniyor: Google Fflick.com u Satın Aldı!

Video nun Geleceği Şekilleniyor: Google Fflick.com u Satın Aldı!

Video nun Geleceği Şekilleniyor: Google Fflick.com u Satın Aldı!

Google geçtiğimiz günlerde bir startup projesi olarak yayına başlayan ve kullanıma açıldıktan kısa bir süre sonra birçok Twitter kullanıcısı film severin dikkatini toplayan Fflick.com'u 10 milyon dolara satın aldı. Bu fiyat Google'ın 200 milyar dolarlık pazar payı ile kıyaslandığında oldukça düşük bir rakam gibi görünse de Google'ın kullanıcı güdümlü içerik yaratımına katkısı ve kullanıcının içeriği keşfetmesinin yolunu geliştirmeyi desteklemede önem taşıyor.

2010 yılı Ağustos ayında açılan ve Twitter'ı bir film yorum ve tavsiye motorunu çalıştırmak için kullanmayı amaçlayan, renkli bir görünüme sahip Fflick dört eski Digg çalışanı tarafından kuruldu. Şirket geçen sene işe başladığında filmlerin sadece işin ilk aşaması olduğu ve yorum teknolojisinin diğer alanlara da genişletileceği açıklanmıştı. Servisin kullanımı çok kolay: Twitter hesabınızla giriş yapıyorsunuz ve en çok puan alan filmlerin listesini görüntülüyorsunuz. Her filmin yanında takip ettiğiniz kişilerin filmle ilgili tweet'leri yer alıyor. Ayrıca yorumlara göre arama yapabiliyor, her bir film hakkında olumlu ve olumsuz tweet akışını görebiliyorsunuz.

Fflick.com'un Google tarafından canlı tutulmak için mi yoksa startup şirketin yetenekleri ve tavsiyelerini yönlendiren yorum analiz motoruyla mı ilgilendiği şu aşamada belirsiz. Dünya internet kullanıcılarının video izleme ve sosyal ağları kullanma istatistikleri göz önüne alındığında oldukça başarılı bir proje gibi görünen Fflick.com şu an kullanıma kapalı. Yakın zamanda sitenin yeniden açılması bekleniyor! Tabii ki YouTube ve Google desteği ile!

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap