BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yeni Bir Kampanya Türü: Maksimum Performans Kampanyası

Yeni Bir Kampanya Türü: Maksimum Performans Kampanyası

Yeni Bir Kampanya Türü: Maksimum Performans Kampanyası

Google’ın yeni reklam kampanyası türü Maksimum Performans Kampanyası reklamverenlerin YouTube, Görüntülü Reklam Ağı, Arama Ağı, Keşfet, Gmail ve Google Haritalar'da reklam satın almasını ve optimize etmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem ile tüm Google Ads envanterlerine tek bir kampanya üzerinden erişim sağlanabilir ve daha fazla müşteriye ulaşım sağlama imkanı bulunur. Bu yeni otomatik kampanya türü  anahtar kelime tabanlı temel Arama Ağı kampanyalarıyla birlikte kullanılmalıdır. Bu kampanya türü ile dönüşümleri tek bir kampanya üstünden artırmak için otomasyon kullanılır ve Google verilerine göre benzer bir işlem başına maliyetle toplam artımlı dönüşümlerde ortalama %13 artış elde edilebilir. 

Maksimum Performans kampanyalarında önemli olan dönüşüm hedefleri belirlenerek bu hedeflere yönelik optimizasyon yapılması sağlanabilir. Bunun için tek yapılması gereken öncelikli dönüşümlerin raporlanmasıdır. Dönüşümlerin önceliğini sisteme öğretmek için dönüşüm değerlerini de önceliğe uygun şekilde belirlemek gerekir. 

Odaklanmak istenilen metriğe uygun şekilde Akıllı Teklif, Dönüşümleri Artırma, Hedef ROAS veya Dönüşüm Değerini Artırma teklif stratejileri kullanılabilir. 

Alakalı arama sorgularında daha fazla dönüşüm elde etmek için Nihai URL genişletmesi açık tutulmalıdır. Bu özellik sayesinde web sitesinde bulunan alakalı açılış sayfaları alakalı sorgularla eşleştirilir ve reklam başlıkları dinamik şekilde özelleştirilir. 

Reklamların olabildiğince çok sayıda envanterde gösterilmesine yardımcı olmak için mümkün olduğunca fazla metin, resim ve video öğesi sağlanması tavsiye edilir. Böylece otomasyon da doğru kombinasyonları bulmak için kullanılabilecek çeşitli öğelerin varlığında daha iyi performans gösterir. Eğer video öğesi eklenmediyse Maksimum Performans, mevcut öğeleri kullanarak otomatik olarak yüksek kaliteli bir video oluşturabilir. 

Müşteri Eşleştirme ve web sitesi ziyaretçi listeleri ile özel segmentler kitle sinyalleri arasında yer alır, bu kitle segmentleri kullanılarak dönüşüm gerçekleştirme olasılığı daha yüksek kitlelere ulaşım sağlanabilir. 

Mevcuttaki Akıllı Alışveriş ve Yerel Kampanyalarınızı kullanmaya devam ederek ileriki süreçte bu kampanyaların Maksimum Performans kampanyalarına geçişini sağlayabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Selin Özcan tarafından yayınlanmıştır.

Selin Özcan, 1997 yılında İzmir’de doğdu. 2015 yılında Dokuz Eylül Matematik (İngilizce) bölümünü kazandı ve mezun oluncaya dek birçok farklı alanda seçmeli dersler alarak eğitimini tamamladı. Üniversite eğitiminin son iki senesinde SQL ve Python programlama dillerinde eğitimler aldı ve veri bilimi alanıyla ilgilenmeye başladı. Aynı zamanda pedagojik formasyon sertifikası da aldı ve bir süre stajyer öğretmenlik yaptı. Akbank ve QNB Finansbank’ın başlattığı online stajlarda yer alarak çeşitli konularda eğitimler aldı. İnsanlarla iletişim içinde olacağı, kendini geliştirebileceği dinamik bir kariyer hedeflediği için dijital dünyada yer alan AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Resimle ilgilenen Selin, boş zamanlarında yağlı boya/akrilik boya kullanarak resimler yapmakta aynı zamanda yeni yerler keşfetmekten keyif almaktadır.

Yorum Yap