BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sosyal Mesafe ile Sosyal Medya İlişkisi

Sosyal Mesafe ile Sosyal Medya İlişkisi

Sosyal Mesafe ile Sosyal Medya İlişkisi

Covid-19 sebebiyle birçok insanın rutinlerinde ve yaşam tarzlarında değişiklikler görüldü. Sosyal mesafenin korunup evde kalındığı bu dönemde, özellikle sosyal medya üzerinden takipçileri ile buluşmak isteyen insanlar daha fazla canlı yayın yapmaya ve daha fazla içerik oluşturmaya başladılar. 

Virüsün yayılmaması için insanlar, sosyal medya üzerinden evde kalınması, sosyal mesafeye dikkat edilmesi veya evde neler yapılabilir?  gibi başlıklar ile duyurular, içerikler, canlı yayınlar, sanal turlar yapmaya başladı. Hesapların bu kadar aktif olması da sosyal medya üzerinden tanıtım yapan işletmelerin alışveriş kitlesinin artmasına imkan sağladı.

E-ticaret yapmayan; spor, dans, eğlence sektörlerinin kullanıcıları da yine sosyal medya ile kendi ilgi alanı kitlesini arttırmaya devam etti. Sosyal medya üzerinden yapılan soru-cevaplar, canlı yayınlar veya sanal turlar kullanıcıların takipçileri ile bağlantı kurmasına ve işletmelerini tanıtmasına büyük ölçüde katkı sağladı. Sosyal mesafe korunurken yenilikçi bir sosyal medya sürümü ortaya çıktı.

Birçok özel eğitim kurumları, ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte yapabilecekleri aktiviteler için yine sosyal medya üzerinden video içerikleri oluşturdular. Bu süreçte onlar da sosyal medyayı tanıtım amaçlı kullanıyorlar.

Evde kaldığımız zamanlarda da sosyal medya üzerinden mevcut müşterilerimizi elimizde tutabilir ya da yeni kitleler oluşturabiliriz. Sosyal medya üzerinden reklam  verenlerin müşterilerine ulaşması daha kısa sürebilir ve bol bol içerik üreterek müşterilerine daha fazla zaman ayırabilir. Normal düzene geri döndüğümüzde elinizde yeni bir kitle, daha yaratıcı bir işletme imajı size kar olarak kalacaktır.

Kaynaklar: wpp.com, searchenginejournal.com, apa.org

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi İpek Temel tarafından yayınlanmıştır.

Yorum Yap