Anasayfa | Satış ve Pazarlama


AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi

26-03-2014

Seri Girişimcilerin Sırrı Ne?

Girişimcilik veya kişisel gelişim ile ilgili kitaplarda çok yaygın olarak verilen mesaj şudur: “Bir konuya odaklanın ve uzmanlaşın” veya “girişiminizle yatın, girişiminizle kalkın”. Peki gerçekten herkes için başarının sırrı burada mı? Öyle görülüyor ki, bu seri girişimciler için doğru bir yaklaşım değil.

Öncelikle seri girişimcilik nedir? Seri girişimci, birçok farklı girişimde kurucu rolü oynayan, bir girişimi sonuçlanmadan yenilerine başlayan, gözü hep yeni iş modellerinde ve yeni sektörlerde olan kişilerdir. Peki seri girişimcilerin başarı oranı nedir? Seri girişimciliktense tek işe odaklanmak mı iyi sonuç verir?

Detaylarını infografiğimizde bulabileceğiniz araştırma, dünyanın en zengin insanlarının seri girişimcilerden çıktığını gösteriyor. Dünyada şu anda servetini tamamen kendi oluşturmuş yani mirasyedi olmayan, milyar dolarların sahibi 960 kişi bulunuyor. Bu kişilerden 830’u servetini birden fazla iş yaparak oluşturmuş. Yani milyar dolar kulübündeki kişilerin %86’sı birer seri girişimci.

Peki milyar dolara doğru giden yol haritasında girişimlerin türü nasıl değişiyor? Funder and Founders tarafından yayınlanan, Türkçe'leştirdiğimiz infografikte sektörden sektöre atlayan 5 başarılı seri girişimcinin ilk işlerini, nerede milyon dolar, nerede milyar dolar seviyesine ulaştıklarını görebileceksiniz.

 

YORUMLAR

YORUM YAZIN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

23-05-2013

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Kitabınızı Hemen Edinin!...

Bildiğiniz gibi SEO, "arama motoru optimizasyonu" için kullanılan bir kısaltma. Web sitenizin arama motorlarının...

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Kitabınızı Hemen Edinin!

24-04-2018

2018 KOSGEB KOBİGEL DESTEĞİ...

AdresGezgini A.Ş. olarak 2007’deki kuruluşumuzdan bu yana 10.000’i aşkın işletme için dijital pazarlama...

2018 KOSGEB KOBİGEL DESTEĞİ

04-01-2017

AdresGezgini AR-GE Merkezi Çalışmalarına Başladı...

AdresGezgini yönetim kurulunun uzun süredir üzerinde çalıştığı AR-GE Merkezi çalışmalarına, yazılım ve...

AdresGezgini AR-GE Merkezi Çalışmalarına Başladı