BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • eBrosur.com “Şehirdeki en iyi fiyatlar” [Röportaj]

eBrosur.com “Şehirdeki en iyi fiyatlar” [Röportaj]

Günümüzde herşeyi dijitalde takip ediyor neredeyse  dijitalde yaşıyoruz. Peki ya her alışverişten önce aradığımız ürünün en uygun fiyatlısını nerede bulabileceğimizi bize söyleyen biri olsa ne güzel olurdu değil mi? Öyle birisi henüz yok ancak,  eBrosur.com bize bu imkanı oldukça iyi bir şekilde sunuyor.

2011 Aralık ayında ODTÜ/Teknokent ANKARA'da faaliyetlerine başlayan eBrosur.com, kendisini Türkiye'nin ilk online lokal promosyon ve kupon dağıtım sitesi olarak tanımlıyor. eBrosur.com, ziyaretçilerine, güncel fırsatları arama, bulma, gösterme ve yeni yerel fırsatlardan haberdar olma imkanı sağlayarak kendi bölgesindeki en uygun fiyatları yakalayarak alışveriş yapabilme olanağı sunuyor. Ziyaretçilerine, basılı broşürlerin aksine, doğrudan broşürler içerisinden ürün arama imkanı veren eBrosur.com aynı zamanda favori markalarının güncel medyaları yayınlanmaya başladığında veya istedikleri ürünlerin fırsat broşürleri içerisinde yer alması durumunda ziyaretçilerini uyarı mesajı ile herkesten önce haberdar ediyor. En uygun ürünü bulduklarında ise kendilerine en yakın şubenin harita üzerinden yerini ve iletişim bilgilerini göstererek hayatlarını kolaylaştırıyor.

“Şehirdeki en iyi fiyatlar” sloganıyla yola çıkan eBrosur.com’un kurucu ortaklarından Samet Ersan ile bir röportaj gerçekleştirdik.

e-broşür

Ezgi Nihan Yılmaz: Samet Ersan kimdir? Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Samet Ersan: ODTÜ Teknokent de bulanan GUİ Bilişim firmasının Genel Müdürüyüm. 2008 senesinde ODTÜ Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 3 sene ODTÜ Teknokent’te özel bir firmada yazılım mühendisi olarak çalıştım ve 2011 senesinin başında üç ortak GUİ Bilişim firmasını kurduk.

Ezgi Nihan Yılmaz: Bize biraz eBrosur.com fikrinin oluşum hikayesinden ve bu süreçte yaşadıklarınızdan bahseder misiniz?

Samet Ersan: eBrosur.com şu an dört ortak olarak yayın hayatına devam ediyor. eBrosur.com fikri dördüncü ortağımız olan Şahin Tanrıver tarafından bize iletildi. Kendisi daha önceden böyle bir site yapıp denemiş, ancak teknik sıkıntılar yüzünden site yayın hayatına devam edememiş. Bize böyle bir fikrinin olduğunu beraber yapıp yapamayacağımızı sordu. Bizde gerekli analizleri yaptıktan sonra yapabileceğimizi söyledik. Ocak 2012 senesinde ilk versiyonumuzu ziyaretçilerle buluşturduk. Şu an eBrosur.com platformunda 150’nin üzerinde marka ve bu markalara ait 150.000 adres, koordinat bilgisi bulunmaktadır.

Ezgi Nihan Yılmaz: Sosyal Medya’nın gücü günümüzde tartışılmaz bir boyutta. Sizin işinize etkisi hakkında neler düşünüyorsunuz, bizimle paylaşır mısınız?

Samet Ersan: eBrosur.com yayın hayatına başlar başlamaz Facebook ve Twitter sayfalarını oluşturduk. Sayfalarımızın takipçileri her geçen gün artıyor. Bizler eBrosur.com sitesi üzerinden insanlara bazen haftalık, bazen günlük, bazen de anlık kampanyaları, fırsatları duyuruyoruz. Her yayınladığımız broşürü sosyal medyada paylaşmak mümkün. Takipçilerimiz beğendikleri broşürleri, ürünleri sosyal medyada arkadaşlarıyla paylaşıyorlar. Bu da yayınladığımız broşürlerin daha fazla kitleye ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca kendi sosyal medya sayfalarımızda paylaştığımız broşürlere baktığımızda ciddi bir ziyaretçi sayısı ile karşılaşıyoruz.

Ezgi Nihan Yılmaz: eBrosur.com’un tanıtım ve reklam faaliyetleri için hangi mecralardan faydalanıyorsunuz? İnternet reklamları ile ilgili düşünceleriniz neler?

Samet Ersan: eBrosur.com olarak şu an hiçbir reklam mecrasını kullanmıyoruz. Ancak 2013 yılının başından itibaren Google ve Facebook reklamlarına ağırlık vermeyi düşünüyoruz. İnternet reklamları kişisel olarak benim tercihlerim arasında her zaman ilk sıradadır. Bunun en önemli sebebi de ölçülebilir olmasıdır. Belirlediğiniz bütçeyi çok az kayıplarla çok verimli bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Bir diğer sebebi de hedef kitleyi seçebiliyor olmamızdır. Örneğin Facebook reklamı verirken yaş cinsiyet yaşadığı şehir gibi birçok kritere göre reklam verebiliyoruz.

Ezgi Nihan Yılmaz: Konu alışveriş olunca, eBrosur.com için mobil platformlarda da var olmayı düşünüyor musunuz? Bu konuda ne gibi çalışmalarınız var?

Samet Ersan: eBrosur’un iPhone için hazırladığımız yazılımı çok kısa bir süre içerinde yayında olacak. Şu an kodlama işlemi tamamen bitti, test aşamasında. Daha sonra iPad için bir versiyon çıkartacağız. Android için 2013 ilk veya ikinci çeyreğinde bir versiyon çıkartmayı düşünüyoruz.

Ezgi Nihan Yılmaz:Son olarak eBrosur ile ilgili tüm bu konuştuklarımızın dışında eklemek istediklerinizi ve yakın zamanda neler yapmayı planladığınızı paylaşır mısınız?

Samet Ersan: eBrosur.com için yakın gelecekteki planlarımız arasında ilk olarak sisteme daha fazla kampanya entegre etmek var. Bunlar ilk aşamada Türkiye’nin her yerinde bulunan lokal firmalar. Ancak bir sonraki aşamada online mağazaları da sisteme entegre etmek istiyoruz. İlerleyen günlerde yayınlayacağımız yeni bir versiyonla, kullanıcılar broşürlere bakarken beğendiği bir ürünü broşürün üzerinden tıklayarak ilgili firma sitesinden satın alabilecek. Bunun dışında ziyaretçi sayımızı arttırmak diğer bir hedefimiz. Bunun için de 2013 senesinde ciddi bir reklam harcaması yapmayı düşünüyoruz.

Ezgi Nihan Yılmaz:Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Projelerinizde başarılar dileriz.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap