BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook Reklamları: Hızlı, Eğlenceli ve Etkili

Facebook Reklamları: Hızlı, Eğlenceli ve Etkili

Belirli bir niş pazara işletmenizin reklamını yapmak için hesaplı bir yol mu arıyorsunuz? Facebook reklamlarını bir düşünün. Facebook, hedef kitleniz çevrimiçi işleriyle meşgul iken onlara ulaşmak ve bağlantı kurmak için en ideal ortamdır! Facebook'un reklamverenlere sunduğu en büyük fırsat onları gerçek kişilerle sosyal bir platformda buluşturuyor olması. Facebook'ta hepimiz beğendiğimiz markaları takip ediyor, markalarla gerçek bir ilişki kurabiliyoruz!

Facebook'ta yapılan tüm aktiviteler, kişilerin birbiri ile olan etkileşimi ve Facebook'un farklı reklam modelleri sayesinde hızla yayılabiliyor. Reklamlar; yaş, cinsiyet, şehir ve eğitim durumu kriterlerine göre hedeflenebiliyor.

Biliyoruz ki Facebook üyelerinin aradıkları içerik firmaların reklamı değil, ama yeniden düşünün. Ya sizin niş pazarınız tenis oynamayı seven kadınlara ulaşmaksa? Ya tenis performanslarını garantili olarak yüzde 50 oranında artıracak bir eğitim videosu satıyorsanız? Sizce potansiyel müşteriniz Facebook'ta gezerken ve iletileri okurken yan taraftaki “Servislerinizden memnun değil misiniz? Yalnızca profesyonel tenis oyuncularının bildiği sırrı öğrenin...” diyen küçük bir reklam dikkatlerini çekmez mi? Facebook istatistiklerine göre cevap %100 Evet! Facebook reklamları işe yarıyor. Facebook reklamlarının en iyi yanı, size toplu verileri gösterip üyelerin profillerine göre niş pazarınızı seçmenize izin vermesi ve böylece niş pazarları daraltmanıza olanak sağlaması. Gerçekten de reklamınızı kimin görmesi gerektiğini seçebilirsiniz: nerede oturuyorlar, hangi şehir, hangi yaş, cinsiyet, ilgi alanları, vb. Facebook, sattığınız ürün ya da hizmet ile ilgilenmeyen kişiler için para harcamamanız için mükemmel olarak hedeflenmiş kişiliği yaratmanıza izin veriyor. Neden Facebook Reklamları? Sosyal medyanın en geniş platformu olan Facebook, Türkiye'de 24 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip. Yapılan araştırmalara göre Türk kullanıcıları Facebook’ta oldukça aktif ve katılımcı bir rol üstleniyor. Nüfusumuzun yüzde 30'u ve internet kullanıcılarının yüzde 70’i Facebook’ta. Bu kadar geniş bir platformda yayınlanan kampanyanın viral olarak yayılması da doğru müdahalelerle çok hızlı. Facebook'ta yapacağınız iletişimin sürekli olması en büyük avantajlardan biri. Çünkü dünyada kullanıcıların yüzde 50'si her gün Facebook hesabına giriş yapıyor ve ayda yaklaşık 500 milyar dakika geçiriyor. Bu da takip ettiği marka ile iletişim kurabileceği zamanı gösteriyor. Facebook'da reklam vermek için hemen bize ulaşın! Reklam profesyonellerimiz size Facebook reklamlarınız konusunda yardımcı olacaklar!

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap