BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Python ile Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi

Python ile Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi

Python ile Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi

İzmir Demokrasi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi katkısıyla 2-5 Eylül tarihlerinde gerçekleşen yapay zeka alanındaki teorik ve uygulamalı eğitim programı olan BootCamp-İzmir’e AdresGezgini Ar-Ge Merkezi ekip arkadaşlarımızdan Büşra Arslan ve Çağla Eroğlu katıldı. 

  Alanında uzman, değerli eğitmenlerden Prof.Dr. Barış Bozkurt, Prof.Dr. Bilge Karaçalı, Doç.Dr. Devrim Günay ve Dr.Öğr.Üyesi Başak Esin Köktürk Güzel tarafından gerçekleştirilen eğitim, 4 gün boyunca uygulamalı olarak devam etti. Eğitimin ilk günü “Temel Düzeyde Python”, “Makine Öğrenmesine Giriş” ve “Python ile Veri Bilimi” adlı teorik eğitimler ile başladı. Başlangıçta alınan temel eğitimler doğrultusunda “Yapay Sinir Ağları” ve “Derin Öğrenme” konuları da detaylı bir şekilde eğitmenler tarafından anlatıldı. Eğitim süreci uygulamalı derslerle desteklenerek, makine öğrenmesi tekniklerinden regresyon, sınıflandırma ve görüntü işleme alanlarında uygulama deneyimleri kazanıldı. Eğitimin son günü bireysel olarak, öğrenilen yöntemler ile eğitmenler ve katılımcılar arasında interaktif bilgi paylaşımı yapılarak projeler geliştirildi. Aynı zamanda son gün, Vestel IoT ekibi, eğitime katılım sağlamış olup makine öğrenmesi alanında geliştirdikleri projeler hakkında bilgi paylaşımında bulundular. 

Makine öğrenmesi ve yapay zeka sistem tasarımının temel kavram ve bileşenlerine dair genel bilgilerin edinildiği ve uygulamalı yapay zeka problemleri için sistem tasarımı yapılıp test etme deneyimi sağladığı program sonunda bir üst nokta için yeterli başlangıç düzeyinde kavrayış oluşturuldu. Bu program bünyesinde açılan, Python ile Uygulamalı Yapay Zeka eğitimi ile Makine Öğrenmesi konusunda değerli bilgiler edinen arkadaşlarımız bilginin kurum içinde içselleştirilmesi adına eğitim sonrasında Ar-Ge Merkezimizde mini bir eğitim düzenlediler.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Buket İdil Karaköse tarafından yayınlanmıştır.

Buket İdil Karaköse 23 Nisan 1994 yılında doğdu. Doğuş Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden 2018 yılında mezun oldu. Yeniliklere açık bir yapıya sahip olduğunu ve teknoloji ile ilerleyen zamanlarda tahmin edilemeyecek boyutta yenilikler gerçekleşeceğini düşünen Karaköse AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak çalışıyor.

Yorum Yap