BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sosyal Medyanın Yeni Gözbebeği: Pinterest

Sosyal Medyanın Yeni Gözbebeği: Pinterest

Özellikle son dönemde Türk kullanıcılar tarafından da çok rağbet gören Pinterest, dünyanın en hızlı büyüyen sosyal ağı. Yapılan analizler de bu ilgiyi sayısal olarak doğruluyor. comScore verilerine göre Pinterest'in sadece Amerika'da aylık tekil ziyaretçi sayısı 10 milyonu geçmiş durumda.

Ortalama bir Pinterest kullanıcısı ayda 98 dakikasını sitede geçiriyor. Sosyal medya kullanıcılarının bu kadar fazla vakit geçirdiği sadece 2 sosyal medya kanalı var: Facebook ve Tumblr.

Ziyaretçilerin demografik yapısına baktığımızda Pinterest kullanıcılarının çoğunluğu üst ekonomik sınıfa ait, 18-34 yaş arası kadınlardan oluşuyor.

Peki nedir bu Pinterest?

Muadili sosyal imleme sitelerinden farklı olarak Pinterest, ilgi alanlarınıza uygun panolar oluşturmanıza fırsat tanıyor. Üstelik webde gördüğünüz ve ilginizi çeken görselleri de tarayıcınıza ekleyebileceğiniz bir buton ile sitede paylaşma şansı sunuyor. Her şeyin ötesinde kolay kullanılabilir ara yüzü, Twitter ve Facebook ile entegre olmasıyla Pinterest, sosyal medya pazarlamasına yeni bir soluk getiriyor.

Markalar Pinterest'i Nasıl Kullabilir?

Yeni bir pazarlama iletişim kanalı olarak düşünebileceğiniz Pinterest hakkında kafanızda oluşan her türlü sorunun cevabını Grey Worldwide İstanbul Dijital Pazarlama ve Strateji Direktörü Bülent Keleş'in hazırladığı bu güzel sunumda bulabilirsiniz.

 

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap