BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Ocak Ayından Haberler

Ocak Ayından Haberler

Ocak Ayından Haberler

Ocak ayında gerçekleşen Google güncellemeleri, sosyal medya kanallarında yapılan yenilikler ve AdresGezgini’nden haberleri derlediğimiz blog yazısıyla karşınızdayız.

Google, Metin Reklamlarda Resim Gösterimini Test Ediyor

Kanada’lı kullanıcı, Sergey Alakov arama sonuçlarında, metin reklamla birlikte fotoğrafın gösterildiği bir ekran görüntüsünü paylaştı. Bu paylaşım pazarlama dünyasında Google AdWords reklamlarında, tıpkı Google Alışveriş Reklamlarında olduğu gibi resimli sonuçlar mı gösterilecek sorularına sebep oldu. Google’ın yetkilileri bu soru işaretini "Reklam verenler ve kullanıcıların Google’da yaşadıkları deneyimi geliştirmek için her zaman yeni yollar deniyoruz, ancak şu anda duyuracağımız özel bir şey yok" açıklamasıyla yanıtladı. Google arama sonuçlarında çıkan metin reklamların görsellerle desteklenmesi sizce nasıl olurdu? Yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın.

Google My Business’a Video Yükleme Bölümü mü Geliyor? 

Google Ocak ayında, Google My Business kontrol panelindeki yerel girişlere video yükleme seçeneğini test etmiş gibi görünüyor. İşletme sahiplerinin video yükleyebilmelerine özel bir yenilik olarak test edilen bu yenilik paylaşılan ekran görüntüsünde fotoğraflar bölümünde, bu videoları yükleyebileceğiniz yeni bir "Videolar" sekmesinde görünüyor. 

Bu alana yüklenecek videolar işletmenizi web’de veya Google Haritalar’da arayan kullanıcıların karşısına çıkarak hakkınızda daha detaylı bilgi almalarına yardımcı olacak gibi görünüyor. Umuyoruz bu güncelleme sadece test aşamasında kalmaz.

Instagram’a Son Görülme Özelliği Geldi

Bir çok WhatsApp kullanıcısının dert yandığı, internette üzerinde oldukça konuşulan son görülme özelliği Ocak ayı itibariyle Instagram mesajlar uygulamasında da kullanılıyor. Bu yeni güncelleme uygulamayı ne zaman aktif olarak kullanıldığınızı hemen hemen tüm arkadaşlarınızın görebileceği anlamına geliyor ve aktiflik durumunuz şu an doğrudan mesajlarda görünebiliyor. 

Instagram son görülme özelliğini kapatmak isterseniz;

  • Uygulamayı açın ve Ayarlar'a gidin.
  • 'Etkinlik Durumunu Göster' seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın ve aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bu özelliği kapatın.

Etkinlik durumunun kaldırırsanız, başkalarının son etkinliğini de göremediğiniz anlamına geldiğini unutmayın.

Facebook Haber Akışı Değişikliklerini Açıkladı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Ocak ayında paylaştığı bir gönderide Facebook haber akışında yapacakları değişikliği duyurdu. Amaçlarının, Facebook'ta geçirilen zamanın "iyi harcanmış" olduğundan emin olmak olduğunu söyledi.  

Bu yeni güncellemenin nasıl ve ne zaman devreye gireceğini dair bir açıklama yapmayan Zuckerberg açıklamasında şu mesajı verdi: Facebook insanları birbirine yakınlaştırmak ve ilişkiler kurmak için kuruldu. Bunu yapmanın yollarından biri, insanları Haber Kaynağı'ndaki arkadaşlarından ve ailenizden gelen anlamlı mesajlara bağlamaktır. Önümüzdeki birkaç ay boyunca, insanlara önem verdikleri insanlarla etkileşim kurmak için daha fazla fırsat bulacak şekilde sıralamaya ilişkin güncellemeler yapacağız.

AdresGezgini Etkinlikleri Ocak Ayında da Devam Etti

AdresGezgini ekibi değerli katılımcılarla AdresGezgini Folkart Ofisi ve Dome İstanbul'da Ocak ayında da buluşmaya devam etti. Sizler de Google AdWords ve sosyal medya reklamları ile ilgili AdresGezgini'nin uzman ekibinden bilgi almak isterseniz, ücretsiz kayıt yaptırabilirsiniz. 


 

Haftanın Gezginleri Kültür Sanat Etkinliklerine Gitmeye Devam Ediyor

AdresGezgini ekibi içinde gerçekleşen çekilişle, İzmir'deki kültür-sanat etkinliklerine çift kişilik bilet kazanma şansı elde eden Haftanın Gezginleri Ocak Ayında Başrolünü Haldun Dormen’in oynadığı Moliere’in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası'nı izleme şansı elde etti.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap