BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Ocak Ayından Haberler

Ocak Ayından Haberler

Ocak Ayından Haberler

Ocak ayında gerçekleşen Google AdWords güncellemeleri, sosyal medya kanallarında yapılan yenilikleri, sosyal medya kullanıcılarının en sık bahsettiği konuları ve AdresGezgini'nden haberleri sizler için derledik.

Google AdWords Duyarlı Reklamlar Kullanıma Açıldı

Google AdWords'te Ocak ayı itibariyle kullanıma açılan duyarlı reklamların boyut, görünüm ve biçimleri mevcut reklam alanlarına sığacak şekilde otomatik olarak ayarlanır. Tek bir duyarlı reklam, bir reklam alanında metin reklamı olarak görünürken başka bir alanda büyük bir resim reklam olarak görünebilir olması özelliğiyle reklamverenlere daha fazla esneklik sağlayacak. google-adwords-duyarlı-reklamlar-blog  

Instagram Hikayeler İçin Reklam Alanlarını Duyurdu

Kullanım oranı her geçen gün yükselen ve yaptığı her yeni güncellemeyle hem bireysel kullanıcılar hem de işletmeler için değerini artıran Instagram, Ocak ayı içerisinde Instagram Hikayeleri bölümünü reklam verenlere açtığını duyurdu. Henüz kullanıma açılmayan ve test aşamasında olan Hikayeleri Reklamları, işletmelerin tam sayfa reklam vermesini sağlayarak, geniş hedefleme seçenekleri, erişim ve ölçümleme gibi özellikleriyle işletmelerin en doğru hedef kitleye ulaşmasını amaçlıyor. Instagram'ın Hikaye Reklamları ile ilgili olarak hazırladığımız blog yazısını da okumanızı öneririz.

Instagram'a Canlı Yayın Özelliği Tüm Kullanıcı Profillerine Geldi

Instagram, Hikaye Reklamları güncellemesine ek olarak, bir süredir sadece onaylanmış hesapların kullanımına sunduğu canlı yayın özelliğini Ocak ayı içerisinde tüm kullanıcılara sundu. Facebook canlı yayınları ve Twitter uygulaması olan Periscope ile canlı yayın kullanımına alışkın olan kullanıcıların Instagram'ın canlı yayın özelliğine alışmakta güçlük çekmeyeceğini söyleyebiliriz. Instagram-canlı-yayın-özelliği "Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır?" diye soracak olursanız, canlı yayın başlatmak için;

  1. Ekranın sol üst köşesindeki kamera simgesine dokunun.
  2. Karşınıza çıkan ekrandan Normal, Boomerang ve Canlı seçenekleri arasından Canlı'yı seçin. Takipçileriniz, bir bildirimle canlı yayın başlattığınızdan haberdar olacaktır.
  3. Canlı yayınınızı kaç kişinin izlediğiniz ekranın sağ üst köşesinde, bıraktıkları yorumları ise alt bölümde görebilirsiniz. Eğer bir canlı yayın izleyicisi iseniz Yorum Yap seçeneğine dokunarak yorumunuzu bırakabilirsiniz.
  4. İzleyicilerin bıraktıkları yorumlar arasından dilediğiniz bir yoruma basılı tutarak başa tutturabilir veya yorumları kapatabilirsiniz.
  5. Canlı yayını bitirmek istediğiniz noktada ise Sonlandır'a dokunmanız yeterli olacaktır.

AdresGezgini canlı yayınlarını, hikayelerini ve paylaşımlarını kaçırmamak için dilerseniz bizi Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Vine Uygulaması Kapatıldı

Twitter'ın Ocak 2013'te kulanıma sunduğu, kullanıcıların maksimum 6 saniyelik kısa video içerikler üretebilmesini sağlayan Vine uygulaması Ocak 2016'da Vine Camera'ya çevirildi. Vine tarafından yayımlanan blog yazısında, Vine uygulaması, web sitesi ve kullanıcılar tarafından çekilen Vine'ların kaybolmayacağı ve bu zamana kadar üretilen bütün içeriklerin kendileri için oldukça değerli olduğu belirtildi. Vine uygulamasını bir Vine Camera'ya çeviren şirket, bu kamera aracılığıyla kullanıcılara 6 saniyelik döngü videolar yapmaya devam edebileceklerini, bu içerikleri doğrudan Twitter'da paylaşabileceklerini veya kaydedebileceklerini duyurdu. vine-kapatıldı-haber-gorsel

Nusret Gökçe Sosyal Medya Aracılığıyla Büyük Ün Kazandı

Kendine has tarzı, et pişirme yöntemleri ve özellikle tuz serpme hareketiyle ülkemizde adından sıkça söz ettiren Nusret Gökçe, Ocak ayında başta Amerika olmak üzere tüm dünyada oldukça popülerlik kazandı. #saltbae hashtagi altında yapılan paylaşımlarla adeta bir dünya starı haline gelen Nusret Gökçe'nin iOS üzerinden indirilebilen Salt Chef adında bir de mobil oyunu çıktı. Oyunda eti yakmadan pişirebilirseniz, Nusret'in meşhur tuzlama hareketiyle oyunu tamamlıyorsunuz.

 

nusret

 AdresGezgini Ailesi'nden Haberler

Kıdemli Hesap Yöneticisi ünvanını alan Teknik Takım Üyelerimizden Gözen İnce ve Gizem Erdem'i tebrik ediyor, birlikte yepyeni başarılara imza atmayı diliyoruz. Gözen İnce-Gizem Erdem-AdresGezgini Kıdemli hesap Yöneticileri   2017 yılının ilk ayı bu haberlerle bitti. Yepyeni güncellemeler, teknolojik haberler ve başarılarla dolu bir Şubat ayında görüşmek dileğiyle.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap