BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Neden Duyarlı Görüntülü Reklamlar?

Neden Duyarlı Görüntülü Reklamlar?

Neden Duyarlı Görüntülü Reklamlar?

Konuya giriş yaparken sormamız gereken en önemli soru Google'ın Görüntülü Reklam modeli varken neden Duyarlı Görüntülü Reklam hizmeti çıkardığı sorusudur. Duyarlı Görüntülü Reklamların bizim hangi sorunumuzu çözdüğü ve bize nasıl bir avantaj sağladığından bahsedelim.

Görüntülü Reklam Ağı web sitelerinde, YouTube platformunda, Gmail hesaplarında kullanıcının karşısına görsel olarak çıkan reklam modelidir. Duyarlı Görüntülü Reklam ise, Google'ın makine öğrenimi sayesinde, doğru müşterilere doğru reklamları sunduğumuz ve otomatik olarak Google tarafından boyutlandırılan reklam modelidir. Google, arka planındaki binlerce datayı kullanarak ve potansiyel müşteriyi bizden çok daha iyi tanıyarak, kişilere kıyasla daha etkili ve hızlı kararlar verebilmektedir.

Peki Google bunu nasıl yapıyor? Duyarlı Görüntülü Reklam Ağı'nda, Reklam verenden resim, logo, başlık, açıklama gibi temel reklam öğelerinin eklenmesi gerekiyor. Buraya 15 resim, 5 açıklama yükleme seçeneği mevcut. Google'ın talep ettiği reklam öğelerinin olabildiğince eksiksiz tamamlanması önemlidir. Google'a ne kadar fazla bilgi verirsek, kullanıcının aramasına göre birçok varyasyonu test etme şansı bulup, farklı kombinasyonları deneyerek, kullanıcı için doğru reklamı oluşturuyor ve reklam performansının artmasında büyük rol oynuyor.

Avantajları:

Zaman Tasarrufu: Google yapay zekası sayesinde yüklediğiniz resimlerin boyutlarını uygun reklam alanına göre ayarlayacağı için farklı boyutlarda reklam oluşturmamıza gerek kalmaz. Bu sayede zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Öğe Performansı: Duyarlı Görüntülü Reklamlarınızı tamamladıktan sonraki süreçte öğe performansı sekmesinden oluşturduğunuz reklamların durumunu tespit etme şansınız oluyor. Tespit ettiğiniz düşük güce sahip reklamları optimize edebilmek sizin elinizde.

Erişim: Google kendi makine öğrenimini kullanarak, resimleri ve açıklamaları otomatik olarak boyutlandırıp, kendi algoritmasına göre neredeyse her reklam alanına uygun olacak şekilde kullanıcının karşısına çıkartır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Enes Eren tarafından yayınlanmıştır.

Enes EREN 1996 yılında Balıkesir'de doğdu. Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) bölümünde tamamlayarak 2020 yılında mezun oldu. Lisans eğitiminde stajını bir reklam şirketinde tamamladığı için sektöre ilgisi bu şekilde başladı. Mezun olduktan sonra çeşitli eğitim ve seminerlere katılarak farklı dilde yazılım dilleri ve bilgisayar programları üzerinde kendini geliştirme şansı buldu. Dinamik bir alanda çalışarak mesleğini bu yönde geliştirmek isteyen Enes, dijital reklam sektörüne de olan ilgisi sebebiyle iş hayatında reklam sektörüne yöneldi. AdresGezgini'nde Veri Analiz Uzmanı olarak çalışmaya başladı. İş dışında yeni yayınlanan dizi ve filmleri takip etmek, spor yapmak ve yeni yerler keşfetmek Enes'in hobileri arasında.

Yorum Yap