BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Mobil Reklam Site Uzantıları

Mobil Reklam Site Uzantıları

Mobil reklam uzantıları sitenizin derinliklerinde yatan içeriğe ait linkleri görüntüleyen bir arama reklam formatıdır. Masaüstü reklam site uzantıları ile benzer özelliklere sahip olan bu bağlantılar, şu an için yalnızca iki satırlık site uzantıları olarak ve her bir satırda yalnızca bir bağlantı olacak şekilde görüntülenecektir.

Aşağıdaki Oakley firmasına ait mobil reklam uygulamasında da görüldüğü üzere, mobil site uzantıları firmaya ait sitenin "güneş gözlükleri" ve "özel ürünler" bölümlerine yönlendirilen iki site bağlantısı olarak belirmektedir. 

Masaüstü reklam site bağlantıları, hizmete girdiği günden itibaren tıklanma oranlarında %30'un üzerinde bir artış sağlamıştır. Henüz websitelerinin birçoğunun mobil cihazlar üzerinde görüntülenme optimizasyonu yapılmadığından dolayı, mobil kullanıcıların aradıkları bilgiye ulaşmaları zor olmaktadır. Sonuç olarak, mobil kullanıcıların derin bağlantılara yani ana sayfadan ziyade site içinde bulunan herhangi bir ürünün sayfasına ve dönüşüme yönlendirilmeleri masaüstü reklam site uzantılarına göre daha değerli olduğu için site uzantılarının mobilde de en az masaüstü reklam site bağlantıları kadar etkili olmaları beklenmektedir. Mobil reklam uzantıları kullanıcının aradığı ilgili içeriğe doğrudan yönlenmesine yardımcı olur ve aradığı bilgiye daha hızlı ulaşabilmesini sağlar.

Eğer masaüstü reklam site uzantılarını kullanıyorsanız ve reklamınızın kampanya ayarlarında iPhone ya da benzeri mobil cihazlarda görüntülenme iznini verdiyseniz, reklamlarınız otomatik olarak mobil cihazlarda da gösterilecektir. Daha ayrıntılı bilgi için http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=tr&answer=188236 adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Işıl Yılmaz

AdresGezgini Ltd. Sosyal Medya Uzmanı

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap