BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Blogger: Yeni Şablon Tasarımı

Google Blogger: Yeni Şablon Tasarımı

Google Blogger'ın yeni özelliklerini kullanıcıları ile paylaşmadan önce test ettiği sitesi Blogger Taslak (Blogger in Draft)'da  uzun süredir paylaştığı ve denemesini yaptığı Blogger Yeni Şablon Tasarımı nihayet blog kullanıcıları ile buluştu. Yeni şablon tasarımı özelliği sayesinde yerleşim sayfasında çıkan buton ile blogunuzun şablon tasarımını değiştirebiliyor, arka plan renk ayarını, yerleşim ve diğer özelliklerini canlı olarak test ederek, kullanıma hazır hale getirebiliyorsunuz.

Şablonlarında dört adet ana şablon seçeneği ve bu tema seçeneklerinin alt kategorisi olarak da 15 adet yeni tema düzenleyicisi bulunmakta. Arka plan renk ayarları eski blogger sayfasında tek renk ve seçenek olarak kabul görürken, yeni tasarım ile 18 farklı kategoriden birini seçebilme veya  fotoğraflar yükleyerek blogunuzun tasarımını zenginleştirebilme şansını sunmakta.

Yerleşim bölümü de üç ayrı kategoride düzenlenmiş. Gövde Yerleşimi, Alt Bilgi Yerleşimi ve Ayarlanabilir Genişlik seçeneklerini kullanarak yeni gadgetlar ekleyebiliyor veya blogunuzun sayfa genişliğini zevkinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Son olarak Gelişmiş seçeneği; Sayfa Metni, Arka Planlar, Bağlantılar, Blog Başlığı, Sekme Metni, Sekme Arka Planı, Kayıt Başlığı, Bilgi Yayınla, Gadgetlar, Resimler ve Vurgular sekmelerinin renk ve yazı metni ayarları ile oynayayabilme ve bu sayede kendi stilinizi yaratabilme imkanını sağlıyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Blog Yorumları

  1. Blogger dan beklenen hareket buydu işte.. artık insanlar ücretsiz blogspot mu alsam ücretli host domain mi alsam diye daha fazla düşünücekler galiba :) bir çok ücretli sitede bile bu özelliklerin tekini bile göremezsiniz ne yazıkki..artık daha hızlı bir şekilde güzel sayfalar hazırlamaya imkan veren blogger i ve bunları paylaştığınız için sizleri kutluyorum..sayfama da beklerim:) http://howdoigetmyteethpearlywhite.blogspot.com/

Yorum Yap