BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Dijital Pazarlamada Kitle Hedefleme

Dijital Pazarlamada Kitle Hedefleme

Dijital Pazarlamada Kitle Hedefleme

Dijital pazarlamaya başlarken bilmemiz gereken önemli noktalardan bir tanesi de ürünümüzün/hizmetimizin hitap ettiği kesimin farkında olup bu duruma göre bir hedef kitle oluşturmaktır. Gelin hep birlikte hedef kitle oluşturmak ne demek biraz buna bakalım.

Kitle hedeflemenin en anlaşılabilir tanımı reklamlarımızın ilgisini çekeceğini düşündüğümüz ve dönüşümler elde edebileceğimiz kesimin karşısına çıkmasını sağlamaktır.  

Ürünlerimizin veya hizmetimizin geleceğe yönelik planlaması yapıldıktan sonra ulaşılmak istenen kişiler için hedef kitlemizi sınırlandırmak ve reklamlarımızı doğru kişilerin karşısına çıkarmak amacımıza ulaşmamız konusunda bizi bir adım ileriye taşıyacaktır. Peki bunu nasıl yapmalıyız?

Demografik ve yakın ilgi alanı kitle hedeflemesi yaparak bunu kolayca başarabiliriz. Demografik hedefleme markamızın hitap ettiği kesimin yaş, cinsiyet, eğitim durumu gibi özelliklerin belirlenmesini sağlarken, yakın ilgi alanı kitleleri hedefleme sayesinde ise daha önce benzer web sitelerini sık sık ziyaret etmiş olan kullanıcılara ulaşabileceğiz. 

 

Bu iki hedefleme türü sayesinde dijital pazarlamaya başlarken reklamlarımızı ilgili kitleye doğru bir şekilde sunmuş olacağız ve bu şekilde markamızı güçlü bir profille dijital dünyada başarıya ulaştırabileceğiz.
 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Işınsu Çelebioğlu tarafından yayınlanmıştır.

Işınsu Çelebioğlu, 1998 yılında İzmir'de doğdu. 2016 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Matematik (ingilizce) bölümünü kazandı. Lisans eğitimi boyunca ortaokul ve lise öğrencilerine özel ders verdi ve Erasmus programına katılarak kendini geliştirdi. Bitirme projesini AdresGezgini Google reklam verileri analizi üzerine yapan Işınsu, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik yüksek lisans programında eğitimine devam etmektedir. Spor yapmayı, yeni yerler görmeyi ve yabancı dizi izlemeyi çok seviyor.

Yorum Yap