BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Mobil Pazarlama Rehberi

Mobil Pazarlama Rehberi

Mobil Pazarlama Rehberi

"Telefonumla birlikte yaşadığımı söyleyebilirim. Telefonumu her gün, gün boyunca kullanıyorum. Eğer evden telefonumu almadan ayrılırsam kendimi çıplak hissediyorum." 47 yaşındaki Mary Kathryn L’nin bu açıklaması size de tanıdık geldi mi? Ofiste, dolmuşta, alışveriş yaparken, arkadaşlarımızla buluştuğumuzda bile mobil cihazlarımızı sıklıkla kontrol ediyoruz. 

Akıllı telefon kullanıcılarının üçte ikisinden fazlası, telefonu yanında olmadığında "endişeli" hissettiğini, %30’luk bir kesim de sabah uyandıktan sonraki ilk 15 dakika içinde telefonunu kontrol ettiğini söylüyor.

Mikro anlar, tüketicilerin öğrenmek istedikleri, yapmak istedikleri ya da satın almak istedikleri herhangi bir anda, genellikle akıllı telefonlarına ya da başka bir cihaza yöneldiği anlardır. 

Mikro Anlarda Tüketicilerinize Ulaşın

Mobil cihazlar sayesinde, pazarlamacıların tüketicilerle doğru zamanda iletişim geçme fırsatı bulduğu mikro anlar her an, her yerde olabiliyor. Tüketiciler bu anlarda markaların ihtiyaçlarına gerçek zamanlı olarak hitap etmesini bekliyorlar.

Bugün işletmeler potansiyel müşterilerini anında kazanmak zorundadır. Neden mi? Tüketiciler herhangi bir markaya duydukları sadakate değil kendi ihtiyaçlarına odaklanmış durumdalar.  Öyle ki akıllı telefon kullanıcılarının %65'i, akıllı telefonlarında bir arama yaparken, arama sonucunda çıkan firmaya bakmaksızın aradıklarıyla en alakalı sonuca bakmaktadır.

Google’ın mikro anları kazanmak için size yardımcı olabilecek üç önemli stratejisi şu şekildedir: 

Orada olun: Mevcut ve potansiyel müşterileriniz için mikro anları önceden tahmin etmeniz ve bu anlar gerçekleştiğinde kullanıcılara ulaşmak ve yardımcı olmak için orada olmalısınız. Google AdWords Reklamları aracılığıyla kullanıcılara tam da sizin ürün veya hizmetinize ihtiyaç duydukları anda ulaşabilirsiniz. 

Kullanışlı Olun: Kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılık verin ve onlara aradığı cevabı sunun. 

Hızlı Olun: Bu anlara mikro anlar denmesinin sebebi, mobil kullanıcıların hızlı bir şekilde bilmek, gitmek ve satın almak istemesidir. Kullanıcılara sunduğunuz mobil deneyimin hızlı ve akıcı olması gerekir.

Aşağıdaki infografikte, tüketicilerinize doğru zamanda ulaşmak için pazarlama stratejinizi neden mobilin etrafına kurmanız gerektiğinin cevabını bulacaksınız.

 
Kaynak:
thinkwithgoogle.com

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap