BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Mart Ayından Haberler

Mart Ayından Haberler

Mart Ayından Haberler

Mart ayında gerçekleşen Google güncellemeleri, sosyal medya kanallarında yapılan yenilikler ve AdresGezgini’nden haberleri derlediğimiz blog yazısıyla karşınızdayız. 

Google AdWords’ten Özel Sütun Kullanımı

Google AdWords reklam kontrol paneli, kullanıcıların reklamlardan sağladıkları verileri en iyi şekilde analiz etmek üzere oluşturulmuştur. Bu nedenle önemli ve kayda değer tüm verileri filtreleyebilmek üzere belirli sütunlar bulunmaktadır. Tıklama oranı (“TO”), Maliyet, Dönüşümler gibi sütunlar en çok kullanılan filtreleme sütunlarıdır. Bunlara ek olarak reklamı yapılan ürün veya web sitesi için mevcut filtreleme seçeneklerinin dışında bazı özel sütunlar oluşturulmak istenebilir. Örneğin masaüstü bilgisayarlardan gelen trafiğin tıklama oranı veya mobil bilgisayarlardan gelen trafiğin tıklama oranı hesaplanmak istenebilir. Google bu durumlar için de bir metrik geliştirmiştir. Google AdWords Özel Sütunlar ile ilgili detaylı bilgi için blog.reklamvermek.com’da yayınlanan blog yazımızı okumanızı öneririz.

Instagram Profillerinde Hashtag ve Profil Bağlantıları

Sosyal medya devi İnstagram hashtag ve profil bağlantılarını biyografiye eklemeye izin verdiğin duyurdu. Biyografinize # veya @ işareti eklendiğinde bir hashtag sayfası veya başka bir kullanıcı profiline direkt bağlantı oluşturmanız mümkün. Bu yeni özellikle aynı ilgi alanına sahip olduğunuz diğer kullanıcılar hashtag’leri aradığında sizin profilinizi de kolayca bulabilecek.  

Instagram’dan Ürün Etiketleme Özelliği

Instagram geçtiğimiz yıl ABD’deki işletmelerin ürünlerini organik paylaşımlarında etiketlemelerine olanak sunan yepyeni bir alışveriş deneyimi sunmuştu. Sosyal medya devi Instagram şimdi aynı deneyimi Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere'de bulunan, çok büyük markalardan küçük işletmelere, ürün ve hizmetlerini Instagram aracılığıyla müşterilerine ulaştırmak isteyen herkese sunuyor. Bu güncellemeyle ilgili detayları blog yazımızda bulabilirsiniz.  

Facebook’tan Turizm Acentaları İçin Yeni Reklam Modeli

Facebook, seyahat etmeyi planlayan ancak henüz nereye gitmek istediğine karar veremeyen kullanıcılara ulaşabilmek için dinamik reklamlar oluşturdu. Bu yeni özellikle Seyahate çıkma ihtimali yüksek kullanıcılara Facebook, Instagram ve Audience Network’le otomatik olarak reklam göstermek mümkün olacak. Henüz Türkiye'de kullanıma açılmayan bu özelliğin ülkemize gelmesini heyecanla bekliyoruz. 
 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap