BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Kullanıcılar Sosyal Medyada Ne Kadar Vakit Geçiriyor?

Kullanıcılar Sosyal Medyada Ne Kadar Vakit Geçiriyor?

Kullanıcılar Sosyal Medyada Ne Kadar Vakit Geçiriyor?

İnternet hızının artması,mobil cihaz kullanım oranlarının artmasıyla sosyal medya kanallarında harcanan zaman her geçen gün artıyor. Araştırmalara göre gençler sosyal medya kanallarında günde 9 saat geçiriyor ve bu zamanın %60’ı bir mobil cihaz üzerinden gerçekleştiriliyor.

Sosyal medya kanalları, kullanıcıları daha çok paylaşmaya teşvik etmek ve etkileşimi artırmak için hem bireysel kullanıcılar hem de işletmeler için kendilerini sürekli güncellemektedir. Canlı yayın özellikleri, 360 derece fotoğraflar gibi güncellemelerle çok daha geniş kitlelere ulaşacak sosyal medya reklamlarına ayrılan bütçenin 2017'de 36 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Socialmediatoday’in popüler sosyal medya kanallarında harcanan süreyi hesapladığı bu infografik oldukça etkileyici. Araştırmalaya göre bir kullanıcı, sosyal medya kanallarında gün içinde yaklaşık iki saat (116 dakika) geçiriyor ve bu da yaşam boyu toplam 5 yıl 4 ay ediyor.

Dahası, sosyal medya kanallarında harcanan zamanın, platformlar geliştikçe artması ve geleneksel medyadan, özellikle de Televizyondan rol çalması bekleniyor. Şu anda, ortalama bir kullanıcı ömrü boyunca 7 yıl 8 aylık bir süreyi televizyon izlemek için ayırıyor.

Sosyal medya kanallarında harcanan zaman her bir mecraya göre farklılık gösteriyor. Araştırmaya göre bir kullanıcı YouTube için 1 gün içinde 40 dakikadan fazla vakit ayırarak bir ömür boyunca 1 yıl, 10 ay’lık bir süre geçirmiş oluyor. 

Potansiyel müşterilerinizin bu denli vakit geçirdiği sosyal medya kanalları, ürün veya hizmetinizi tanıtmak için oldukça doğru bir mecradır. Sosyal medya reklamları ile hedef kitlenizi ülke, şehir, cinsiyet, yaş, medeni durum, eğitim durumu ve mesleği gibi kriterlere göre belirleyebilir, böylelikle en doğru hedef kitleye kolayca ulaşabilirsiniz. Facebook Reklamları, Instagram Reklamları, YouTube Reklamları hakkında detaylı bilgi almak ve işletmeniz için sosyal medya reklamlarını başlatmak için bize ulaşın.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap